Vyměnila lyže za běhání a školu. Začínám si užívat život, září Vrabcová-Nývltová

ČTK ČTK
10. 7. 2016 13:52
Odhodila lyže a našla zalíbení v běhání. Navíc ji jde tak dobře, že se díky němu kvalifikovala na olympiádu do brazilského Ria. Eva Vrabcová-Nývltová jednoduše našla nový životní směr: "Běhání mi teď dává smysl všeho."
Eva Vrabcová-Nývltová.
Eva Vrabcová-Nývltová. | Foto: ČTK

Amsterodam - Přerod běžkyně na lyžích Evy Vrabcové-Nývltové v atletku je nejspíš definitivně dokonán. Třicetiletou vytrvalkyni pohltil běžecký svět natolik, že o lyžích už nepřemýšlí. V následující zimní sezoně rozhodně závodit na běžkách na vrcholové úrovni nebude a není vůbec jisté, jestli se na ně ještě někdy vrátí. Svou druhou ryze atletickou sezonu vyšperkovala osmým místem v půlmaratonu na mistrovství Evropy a chystá se na olympijský maraton v Riu.

Na lyže se na vrcholové úrovni možná už nikdy nepostaví.
Na lyže se na vrcholové úrovni možná už nikdy nepostaví. | Foto: Reuters

"Nikdy neříkej nikdy, ale v tuhle chvíli o tom naprosto nepřemýšlím a užívám si atletický život. Těším se na Vánoce a Silvestr doma, třeba si dojdu v zimě na ples, to je můj sen," líčila česká běžkyně v Amsterodamu. "Letošní zimní sezona určitě nebude. Může se stát, že nějaký český závod pojedu, ale určitě se na to nebudu připravovat. Byla to dneska to úžasná zkušenost a jsem strašně ráda, že můžu říct, že jsem opravdová atletka," uvedla.

Hurá do studia!

Další změnou v jejím životě bude studium oboru sport a zdraví na ústecké vysoké škole. "Je to fantastický, začínám si užívat život," podotkla. Dřív by studovat nemohla, neboť trávila celý podzim na ledovcích a celou zimu na cestách. "Takže si užiju studentský život se vším všudy. Najednou mám hrozně času. Půjdu do kina, trénink v pohodě stíhám, plánuju začít nějakou práci. Běhání mi teď dává smysl všeho," řekla.

Její tréninkovou základnou je Livigno, městečko vysoko v horách na hranici Itálie se Švýcarskem. Byla tam dva týdny před Amsterodamem a chystá se znovu před Riem. V Livignu běhá objemy ve vyšší nadmořské výšce, ale nyní bude muse zapracovat i na rychlosti, která jí dnes v závěru závodu chyběla. Zřejmě osloví i nějaké atletické trenéry, už delší dobu se mluví o zatím neuskutečněné spolupráci s Jarmilou Kratochvílovou.

Lyžování je minulostí

"Trénink rychlosti je to hlavní, čemu se teď budeme věnovat. Nejen do Ria, ale i dál," ujistila, že atletická kariéra není intermezzo. Potřebuje se i vyběhat, i na lyžích totiž patřila spíš mezi tempové závodnice s horším finišem. "Zatím v tom nemáme zkušenost, takže teď je to hodně o studiu," uznala.

Lyžařský svět, v němž se pohybovala 15 let, je pro ni nyní minulostí. Atletická parta vytrvalkyni nabíjí energií. "Plánuju si teď projít centrum a konečně si také užít atmosféru na stadionu, při lyžařských závodech se mi to nikdy nepoštěstilo," prohlásila po doběhu. "Ta atmosféra i v českém týmu je úplně někde jinde a já jsem strašně šťastná, že tady můžu být," radovala se.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Samková byla druhá v kvalifikaci na první závod Světového poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v dnešní kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. V italské Chiese ji o 74 setin sekundy předčila domácí Raffaella Bruttová. Nikdo jiný z českých reprezentantů do sobotních vyřazovacích bojů nepostoupil.

Ani úřadující mistryni světa Samkové se v hustém sněžení příliš nevedlo. Po startu se dostala doleva mimo ideální stopu do hlubokého sněhu. "Pak už to bylo tlačení boulí do finiše, hodně na sílu. Ta mezera je dost, ale v tomhle počasí jsou rozestupy velké. Žádné velké nadšení z dnešního sportování není, ale výsledek docela jde," řekla olympijská šampionka ze Soči v nahrávce pro média.

Další zprávy