Útoční Američané by nám mohli vyhovovat víc než zaťatý soupeř, soudí Antoš

Sport Sport
20. 2. 2018 16:57
Bývalý hokejista Milan Antoš rozebíral šance národního týmu v olympijském čtvrtfinále hokejové turnaje. V něm Česko vyzvou Spojené státy. Jako naši silnou stránku označil defenzivní činnost, do karet by nám podle něj mohl hrát i fakt, že tým USA nastoupí pouhých 18 hodin po duelu se Slovenskem. Přesto ale soupeře nepodceňuje. "Američané předvádí nevyrovnané výkony. Dokážou prohrát se Slovinskem, zároveň ale i potrápit ty nejsilnější týmy," myslí si Antoš.
Bývalý hokejista Milan Antoš rozebíral šance národního týmu v olympijském čtvrtfinále hokejové turnaje. V něm Česko vyzvou Spojené státy. | Video: Petr Paseka
 

Právě se děje

před 39 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy