Úsporná olympiáda? Kdepak. V Tokiu budou ceremoniály stát o 820 milionů víc

ČTK ČTK
15. 2. 2019 11:20
Rozpočet slavnostního zahájení a zakončení olympijských her v příštím roce v Tokiu vzrostl o 820 milionů korun. Podle předsedy organizačního výboru Tošira Muta, kterého citovala agentura AP, budou ceremoniály stát 13 miliard jenů (2,7 miliardy korun), o 40 procent víc proti původním předpokladům.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Náklady na tokijské hry navzdory úsporným opatřením stále rostou. Japonští pořadatelé v současnosti počítají s částkou 20 miliard dolarů (456 miliard korun). Většinu pokryje město, regionální a japonská vláda, ze soukromých zdrojů organizátoři sehnali zhruba čtvrtinu celkové sumy.

Nejdražší zahajovací ceremoniál v historii her uspořádal v roce 2008 Peking, který na něj vynaložil téměř dvě a půl miliardy korun. Londýnské zahájení OH o čtyři roky později stálo podle médií přes 1,5 miliardy, ceremoniál v Riu de Janeiru 2016 byl podstatně skromnější.

 

Právě se děje

před 40 minutami

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy