To byl nelítostný souboj. Kulhavý zlato neobhájil, Španěl pak s bronzem ronil slzy

Podívejte se na galerii z jednoho z posledních klání olympijských her v Rio de Janieru.
Jaroslav Kulhavý vstupoval do závodu coby obhájce zlaté olympijské medaile z Londýna. V posledních sezonách sportovně na svého největšího konkurenta Nina Schurtera ztrácel, přesto se čekal na trati v parku Deodoro vyrovnaný souboj o vítězství.
Na 49 bikerů bylo přichystáno sedm náročných okruhů. Celou noc před startem pršelo, nicméně počasí se nakonec umoudřilo a trať nebyla tak mokrá a obtížná, jak se vzhledem k předpovědi předpokládalo.
Krátce po startu se do čela dostal italský závodník Marco Aurelio Fontana, ke kterému se díky své výtečné akceleraci brzy připojil Peter Sagan, jinak silniční jezdec. Oba však brzy zradila technika a po defektech se propadli. Fontana nakonec dojel dvacátý, Sagan ztratil celé kolo.
Po třech okruzích se vytvořily v závodě dvojičky. Na čele spolu jeli největší favorité Nino Schurter ze Švýcarska a Jaroslav Kulhavý...
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
21. 8. 2016 20:54
Fantastickou podívanou nabídl závod cyklistů na horských kolech v poslední olympijský den. Souboj dvou velikánů Nina Schurtera a Jaroslava Kulhavého skončil tentokrát ve prospěch Švýcara. Podívejte se na galerii z nedělního závodu!
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 2 hodinami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, které dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy