reklama
 
 

Tenistům se do Ria evidentně nechce. Nejede ani mladý německý talent Zverev

31. 7. 2016 13:08
Dalším tenistou, který se rozhodl vynechat olympijský tenisový turnaj je devatenáctiletý německý talent Alexander Zverev. Devatenáctiletý tenista se po turnajích v Severní Americe necítí dostatečně fit.

Berlín - Německá tenisová naděje Alexander Zverev týden před začátkem olympijských her zrušil svůj start v Riu de Janeiro. Devatenáctiletý mladík a 25. hráč světového žebříčku se po turnajích v Severní Americe necítí dostatečně fit, proto po dohodě s lékaři cestu do Brazílie zrušil.

"Při posledních zápasech v Torontu a Washingtonu jsem se necítil stoprocentně. Snad budu zpátky v plné formě na Masters v Cincinnati," napsal Zverev na instagramu. Ve Washingtonu v minulém týdnu došel do semifinále, v Torontu vypadl už v úterý v 1. kole.

Nedostatečná fyzická odolnost?

"Letos už nyní odehrál více zápasů než za celý loňský rok, dosáhl svého limitu. Je velmi mladý a fyzická odolnost není taková jako u hráčů absolutní špičky," komentoval jeho rozhodnutí šéf tenisové výpravy v Riu Dirk Hordorff pro agenturu SID.

Zverev měl v Riu hrát také čtyřhru po boku Philippa Kohlschreibera, který přišel už o druhého parťáka. Jiný daviscupový reprezentant Philipp Petzschner je totiž nemocný.

Z tenistů se startu v Riu museli vzdát ze zdravotních důvodů také například Jiří Veselý, Švýcar Roger Federer nebo Francouz Richard Gasquet, kvůli obavám z viru zika do Brazílie nepojedou Tomáš Berdych, Kanaďan Milos Raonic či hvězdní američtí bratři Bob a Mike Bryanovi. Omluvili se také Rakušan Dominic Thiem a Španěl Feliciano López.

autor: ČTK | 31. 7. 2016 13:08

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama