Čtyři Češi, Federer i slovenská hvězda. Kdo všechno bude chybět na olympijských kurtech?

Podívejte se v galerii, kdo bude na olympijském tenisovém turnaji chybět.
Největší tenisovou hvězdou, která se Her v Riu nezúčastní, je bez pochyby Roger Fededer. Držitel sedmnácti grandslamových titulů a obhájce stříbrné medaile z předešlých Olympijských her v Londýně před pár dny oznámil, že kvůli zranění kolene vynechá celý zbytek sezony.
Poprvé na sebe Tomáš Berdych výrazněji upozornil na Olympijských hrách v Athénách v roce 2004. Tehdy jako sedmnáctiletý mladík šokoval celý tenisový svět, když porazil Rogera Fededera. Podobný úspěch však na Hrách v Riu nezopakuje. Kvůli obavám z viru zika se jich nezúčastní.
Stejné starosti jako Tomáš Berdych má kanadský obr Miloš Raonič. Letošní finalista Wimbledonu a v současnosti sedmý hráč světa se olympiády rovněž nezúčastní ze strachu z viru zika.
Ve stejný den jako Tomáš Berdych oznámila svoji neúčast v Riu také Karolína Plíšková. Druhá nejvýše postavená česká tenistka se turnaje nezúčastní rovněž kvůli strachu z viru zika. Rozpadl se tím i nadějný medailový pár Berdych - Plíšková, který spolu měl nastoupit v mixu.
Foto: Reuters
Jakub Martinovský
Aktualizováno 2. 8. 2016 19:24
Olympijské hry v Riu de Janeiru se rychle blíží a společně s nimi i olympijský tenisový turnaj. Mnoho kvalitních tenistů či tenistek však do Brazílie neodcestuje. Můžou za to nemoci, zranění a také obavy z viru zika. Podívejte se v galerii, kdo bude na olympijském turnaji chybět.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy