Tenisové radosti v Riu: Kvitová jede, Kerberová i fanoušci si fotí selfie

Petra Kvitová slaví druhý triumf na olympiádě v Riu, v pondělí si poradila s bývalou nejlepší hráčkou světa Caroline Wozniackou.
Dánku Caroline Wozniackou, kterou vede její bývalý kouč David Kotyza, porazila 6:2 a 6:4.
Kvitová po jednoznačné výhře v prvním kole vstoupila jako uragán také do dnešního utkání. Ujala se vedení 4:0 a teprve pak jí začala Dánka sekundovat.
Díky brejku snížila na 2:4,...
... ale Kvitová si s přispěním vítězných returnů vzala ztracené podání zpět a úvodní set vyhrála 6:2.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
Aktualizováno 8. 8. 2016 22:23
Podívejte se, jak Petra Kvitová v druhém kole olympijské dvouhry zdolala bývalou světovou jedničku Caroline Wozniackou z Dánska.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy