Zlatý sen české wimbledonské vítězce v Riu zhatila skákající Portoričanka

Petra Kvitová jako poslední česká zástupkyně v olympijském singlu sice nedosáhne na zlato, ale semifinálová porážka s Monicou Puigovou jí dává stále šanci vybojovat si bronz.
Poslední česká zástupkyně ve dvouhrách podlehla v semifinále za hodinu a 54 minut Portoričance Mónice Puigové 4:6, 6:1 a 3:6, když doplatila na tři ztracená podání ve třetím setu.
Česká jednička odstartovala první vzájemné utkání s Puigovou dobře. Vyhrála úvodních šest fiftýnů a podobně jako ve čtvrtfinále rychle získala brejk.
Jenže dvaadvacetiletá Portoričanka, která v Riu vyřadila světovou čtyřku Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska dvakrát 6:1, brzy zpřesnila hru, vyrovnala a postupně začala dominovat.
Prakticky nekazila ve výměnách od základní čáry, navíc lépe podávala a v deváté hře vybojovala brejk, který pak potvrdila.
Reuters Sport Reuters, Sport
12. 8. 2016 21:17
Prohlédněte si fotografie ze semifinále ženské dvouhry na olympijském tenisovém turnaji, v němž Monica Puigová ukončila zlatý sen Petry Kvitové.