Stříbrný kajakář Hradilek ve sledovanosti neporazil Emmons

ČTK ČTK
3. 8. 2012 10:39
Finálovou jízdu českého medailisty sledovalo v České televizi 329 tisíc lidí.
Český kajakář Vavřinec Hradilek sjíždí kanál Lee Walley během stříbrného závodu na OH 2012 v Londýně.
Český kajakář Vavřinec Hradilek sjíždí kanál Lee Walley během stříbrného závodu na OH 2012 v Londýně. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Finálovou jízdu kajakáře Vavřince Hradilka, který ziskem stříbra vybojoval na olympijských hrách v Londýně pro českou výpravu první medaili, vidělo ve středu na programu ČT4 celkem 329.000 lidí. Nejsledovanějším olympijským výkonem tak zůstává finále střelkyně Kateřiny Emmons, kterou na stejném programu zhlédlo v sobotu 412.000 diváků. ČTK to dnes sdělila mluvčí České televize Michaela Fričová.

Z přenosů na ČT2 byla v období od 28. července do 1. srpna nejsledovanější tenisová dvouhra Petry Kvitové s Číňankou Pcheng Šuaj, která přilákala k obrazovkám 257.000 diváků. Kvitová ve čtvrtek prohrála ve čtvrtfinále s Ruskou Marií Kirilenkovou a na olympiádě skončila. Do semifinále naopak postoupily deblistky Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou.

Oblíbený je plážový volejbal a basketbal žen

Vedle tenisu se na ČT2 těší oblibě také plážový volejbal a basketbal žen. Vítězný zápas českých basketbalistek s chorvatským týmem vidělo ve středu 255.000 lidí.

Na ČT4 je nejpopulárnější střelba, vodní slalom a přenosy z plaveckého bazénu.

Přenosy olympijských her v rámci obou programů v období od soboty do středy zasáhly 4,65 milionů diváků starších 15 let. Zásahem se míní sledování po dobu alespoň tří minut.

Výkony olympijských sportovců lze sledovat také na webu www.loh.cz,  který od soboty do středy zaregistroval zhruba 1,7 milionu návštěv.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Rozhovory o íránském jaderném programu podle EU pokročily, obnoví se za týden

Jednání o íránské jaderné dohodě, jež vedou ve Vídní světové mocnosti, bude vyžadovat vetší snahu všech zúčastněných, uvedl Enrique Mora, který jednáním předsedá jménem Evropské unie. Podle vedoucího íránské mise Abbáse Arákčího rozhovory postupují kupředu i přes jisté obtíže, napsala agentura Reuters. Jednání budou opět pokračovat příští týden.

Jednání se účastní země, jež uzavřely dohodu o íránskou jaderném programu, vyjma Spojených států, jež se z ní stáhly. Americká delegace ale dostává o rozhovorech informace. Setkání ve Vídni předsedá Evropská unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy