Stříbrný kajakář Hradilek ve sledovanosti neporazil Emmons

ČTK ČTK
3. 8. 2012 10:39
Finálovou jízdu českého medailisty sledovalo v České televizi 329 tisíc lidí.
Český kajakář Vavřinec Hradilek sjíždí kanál Lee Walley během stříbrného závodu na OH 2012 v Londýně.
Český kajakář Vavřinec Hradilek sjíždí kanál Lee Walley během stříbrného závodu na OH 2012 v Londýně. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Finálovou jízdu kajakáře Vavřince Hradilka, který ziskem stříbra vybojoval na olympijských hrách v Londýně pro českou výpravu první medaili, vidělo ve středu na programu ČT4 celkem 329.000 lidí. Nejsledovanějším olympijským výkonem tak zůstává finále střelkyně Kateřiny Emmons, kterou na stejném programu zhlédlo v sobotu 412.000 diváků. ČTK to dnes sdělila mluvčí České televize Michaela Fričová.

Z přenosů na ČT2 byla v období od 28. července do 1. srpna nejsledovanější tenisová dvouhra Petry Kvitové s Číňankou Pcheng Šuaj, která přilákala k obrazovkám 257.000 diváků. Kvitová ve čtvrtek prohrála ve čtvrtfinále s Ruskou Marií Kirilenkovou a na olympiádě skončila. Do semifinále naopak postoupily deblistky Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou.

Oblíbený je plážový volejbal a basketbal žen

Vedle tenisu se na ČT2 těší oblibě také plážový volejbal a basketbal žen. Vítězný zápas českých basketbalistek s chorvatským týmem vidělo ve středu 255.000 lidí.

Na ČT4 je nejpopulárnější střelba, vodní slalom a přenosy z plaveckého bazénu.

Přenosy olympijských her v rámci obou programů v období od soboty do středy zasáhly 4,65 milionů diváků starších 15 let. Zásahem se míní sledování po dobu alespoň tří minut.

Výkony olympijských sportovců lze sledovat také na webu www.loh.cz,  který od soboty do středy zaregistroval zhruba 1,7 milionu návštěv.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy