Portrét, sjezdovka a stále za volantem. To je australský život Franka Příhody

Frank Příhoda
Frank Příhoda, nejstarší žijící olympionik z Česka, oslavil ve čtvrtek 100. narozeniny.
Frank Příhoda pod sjezdovkou v australském Thredbo, kde dnes žije.
V roce 1956 reprezentoval Austrálii v lyžování na olympiádě v Cortině d´Ampezzo.
Sníh doprovází Franka Příhodu celý život. V roce 1949 utíkal z Československa přes zasněžený a zamrzlý rybník.
Foto: Ján Maršala
Petr Býma
Aktualizováno 11. 7. 2021 15:25
Podívejte se ve fotogalerii, jak se vede v Austrálii Franku Příhodovi, nejstaršímu žijícímu olympionikovi z Čech, který v tomto týdnu oslavil 100. narozeniny.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy