Sprinterka připravila favoritku rybičkou o zlato. Je to fér? ptají se fanoušci

David Janeczek David Janeczek
16. 8. 2016 11:01
Nevídaný finiš předvedla bahamská sprinterka Shaunae Millerová, která si v olympijském finále běhu na 400 metrů doslova doskočila pro zlato.
Shaunae Millerová ve finále ženské čtvrtky na OH v Riu 2016.
Shaunae Millerová ve finále ženské čtvrtky na OH v Riu 2016. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro – Dvaadvacetiletá rodačka z Bahamských ostrovů Shaunae Millerová si doskočila pro olympijské zlato. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby nebyla Millerová sprinterkou a rybičkou by nepřipravila o zlato Američanku Allyson Felixovou ve finále běhu na 400 metrů.

V cílové rovince si pro zlato běžela Felixová, ale pozoruhodný skok rodačky z hlavního města Baham Nassau připravil Felixovou o pátou zlatou olympijskou medaili.

Shaunae Millerová ve finále ženské čtvrtky na OH v Riu 2016
Shaunae Millerová ve finále ženské čtvrtky na OH v Riu 2016 | Foto: Reuters

Millerová závěrečným skokem doplachtila v čase 49,44 ke zlaté medaili, druhá Felixová skončila stříbrná časem o 7 setin pomalejším. Třetí s odstupem více než tří desetin doběhla Jamajčanka Shericka Jacksonová. Video celého běhu si můžete prohlédnout zde.

Je to vůbec legální? ptají se fanoušci

Zejména američtí fanoušci se na sociálních sítích ptají, zda je to vůbec možné? Není to proti pravidlům? Odpověď pro americké fanoušky je snadná, podobný finiš je zcela v souladu s pravidly.

Ve finiši je totiž důležité, kdy protne cílovou čáru jakákoliv část atletova trupu, nepočítá se hlava, krk ani končetiny, říkají atletická pravidla.

Atletické legendy na straně Millerové

A za Millerovou se postavila i americká překážkářka Lolo Jonesová, která ve svém příspěvku na Twitteru říká, že by většina profesionálů využila k vítězství stejnou taktiku. A razantně odmítla, že by Millerová připravila Felixovou o zlato podvodem.


Podobně to vidí také bývalý americký překážkář a sprinter Ryan Wilson. "Kdyby si pro zlato doskočila Allyson, všichni by ocenili její srdce," píše na svém Twitteru.

A kdyby to fanouškům nestačilo, přidal svůj pohled na věc i čtyřnásobný olympijský vítěz a atletická legenda Michael Johnson. Sprinter, který tento týden přišel o svůj poslední světový rekord, když na 400 metrů dlouhé trati zaběhl Wayde van Niekerk čas 43:03.

Johnson ve svém příspěvku píše. "Sprinteři dobře vědí, že nejrychleji protnou cíl, když se včas předkloní. Věřte mi. A Shaunae Millerová skočila, aby využila svého pádu."

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy