Biatlonisté viděli olympijskou trať jen na papíře, bobisty překvapil čínský drak

Biatlonisté viděli olympijskou trať jen na papíře, bobisty překvapil čínský drak
Z roku 2022 uběhne teprve 35 dní a v Pekingu začne vrcholná událost sportovní sezony, XXIV. zimní olympijské hry.
Slavnostní ceremoniály se odehrají, stejně jako v roce 2008, na osmdesátitisícovém stadionu přezdívaném Ptačí hnízdo.
Na této noční fotografii vidíte hlavní stadion vlevo, vpravo pak modře nasvícenou arénu pro curling. Stejná budova přitom v roce 2008 hostila soutěže v plavání. Pod Ledovou kostkou ("Ice Cube") pak vykukuje stadion pro lední hokej.
Národní stadion (na snímku) bude hostit soutěže mužů i žen, ve kterých si zahrají i české národní výběry.
Foto: Reuters
Reuters yac Reuters, yac
26. 12. 2021 20:49
Podívejte se ve fotogalerii na sportoviště XXIV. zimní olympiády, která začne 4. února 2022 v Pekingu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Italské vládní strany se shodly, že Sergio Mattarella by měl zůstat prezidentem i na další sedmileté funkční období. Ten to zatím odmítal

před 48 minutami

Zelení by měli patřit k sociální a ekologické opozici, řekl spolupředseda Berg na sjezdu strany

Zelení by měli patřit k sociální a ekologické opozici vůči vládě. Je k tomu nutné hledat smysluplné a důvěryhodné partnery, strana začala mimo jiné komunikovat s novým vedením ČSSD. Na sobotním on-line sjezdu to řekl spolupředseda Zelených Michal Berg, který s Magdalenou Davis obhajuje pozici v čele strany. Protikandidáty nemají.

Strana zelených se sociálními demokraty pod vedením Jana Hamáčka dříve jednala o možné spolupráci před loňskými sněmovními volbami. Nakonec se ale subjekty nedohodly. Zelení obdrželi ve volbách 0,99 procenta hlasů, do dolní komory se nedostala poprvé za dobu samostatné České republiky ani ČSSD.

S novou vládou Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) přišla podle Berga určitá naděje na posun v některých věcech. Kritizoval ale zároveň například nedostatečnou podporu některých typů obnovitelných zdrojů energie, osekávání veřejných výdajů nebo konzervativní rétoriku v rodinné politice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy