Španělé na úvod OH klopýtli, Neymar trefil výhru Brazílie

26. 7. 2012 22:43
Fotbalová reprezentace nečekaně podlehla výběru Japonska 0:1. Brazilci si připsali výhru nad Egyptem 3:2.
Neymar slaví svůj první gól na olympiádě.
Neymar slaví svůj první gól na olympiádě. | Foto: Reuters

Glasgow - Španělské mládežnické i seniorské týmy sice na akcích UEFA a FIFA v posledních letech sbírají jeden titul za druhým, nicméně vstup do olympijského turnaje se jim hrubě nevydařil.

V úvodním duelu španělský výběr do 23 let podlehl Japonsku 0:1 a vzhledem k počtu šancí, které Asiaté měli, mohli být svěřenci Luise Milly za tento výsledek ještě rádi.

V dresu Španělů přitom nastoupili i nedávní mistři Evropy Jordi Alba, Juan Mata či Javi Martínez.

O jediný gól utkání se v 34. minutě po rohovém kopu postaral Yuki Ocu, nicméně třeba útočník Nagai měl na svých kopačkách minimálně ještě další dvě branky.

Dlužno dodat, že výkon evropského týmu hodně ovlivnilo vyloučení Martíneze ve 41.minutě, kvůli kterému hráli Španělé celý druhý poločas o deseti.

Turnajoví favorité tak jsou vinou odpolední remízy Maroka s Hondurasem 2:2 po prvních zápasech na posledním místě skupiny D a pokud chtějí postoupit do čtvrtfinále, budou muset ve zbývajících utkáních zařadit vyšší rychlost.

Brazílie po půlhodině snů málem prospala vítězství

Do hry se ve čtvrtek zapojil i hvězdami nabitý výběr Brazílie, který již po půlhodině zápasu s Egyptem vedl 3:0.

Jenže po třetí brance Neymara začali snadným vedením ukolébaní "Kanárci" kupit v defenzivě chyby a to se jim málem stalo osudným.

Ve druhé půli se Afričané dotáhli na rozdíl jediné branky a nechybělo mnoho, aby se dočkali vyrovnání.

Z vítězství se dnes podle očekávání radovali také Uruguayci, kteří i s Cavanim a Suárezem v sestavě přehráli Spojené arabské Emiráty 2:1.

Bělorusové, kteří připravili o účast na olympiádě český tým, porazili Nový Zéland 1:0, a Mexiko jen remizovalo s Jižní Koreou (0:0), stejně jako Gabon se Švýcarskem (1:1) a domácí Británie se Senegalem (1:1).