Sluková s Hermannovou sahaly po vítězství, nakonec ale ve zkrácené hře padly

6. 8. 2016 21:35
České plážové volejbalistky Bára Hermannová a Markéta Sluková podlehly ve svém prvním vystoupení na olympiádě v Rio de Janeiru Brazilkám Agathě a Barboře 1:2.
Markéta Sluková v akci
Markéta Sluková v akci | Foto: ČTK

Rio de Janeiro - Plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou na úvod olympijského turnaje potrápily loňské mistryně světa Agathu a Barbaru. V utkání s favorizovanými Brazilkami v základní skupině B vyhrály první sadu 21:19, ale nakonec jim podlehly 1:2 na sety.

Hermannová nastoupila se zatejpovaným kolenem, na jejím pohybu to však nebylo znát. Brazilské favoritky sice v prvním setu vedly 16:12, ale pak Barbara ztratila jistotu v útoku a několik jejích chyb pomohlo Češkám k obratu. Druhý setbol proměnila Sluková technickým útokem.

Ve druhé sadě Češky zkazily několik podání a Sluková, kterou Brazilky vyhledávaly svým servisem, v koncovce několikrát chybovala v útoku. Agatha s Barbarou vyhrály 21:17 a vynutily si rozhodující sadu.

Ta se lámala při desátém míči, kdy Sluková zablokovala útok soupeřek a myslela si, že Češky poslal do vedení 6:4. Rozhodčí jí ale odpískali dotek sítě, takže byl místo toho stav 5:5 a rozhozená Češka vzápětí zasmečovala jen do sítě. Od té chvíle Brazilky na kurtu na pláži Copacabana vládly. Trápily českou dvojici nepříjemným servisem a rozhodující sadu vyhrály 15:11. Češky tak nedokázaly zopakovat těsnou výhru nad tímto párem z květnového Grand Slamu v Moskvě.

"Prohrály jsme si to ve třetím setu, měly jsme je zatlačit servisem tak, jako v prvním setu. A když už to vypadalo dobře, tak jsme si to zase nenahrály, abychom to mohly složit. Nepodařilo se nám to ani moc blokovat," hodnotila zápas Hermannová. "Bylo to opravdu jenom o malých momentech, které jsme nevyužily," řekla.

Se Slukovou si prožily velkou zkušenost, protože hrály před zaplněným stadionem na pláži Copacabana proti domácím volejbalistkám. "S tím obecenstvem v zádech to bylo hodně náročné," uznala Hermannová. "Byla to pro mě hodně zajímavá zkušenost," doplnila Sluková.

Ve skupině se Sluková s Hermannovou utkají ještě se Španělkami Elsou Baquerizovou a Lilianou Fernándezovou a argentinským párem Ana Gallayová, Georgina Klugová.

Plážový volejbal:

Ženy:

Skupina B: Agatha, Barbara (2-Braz.) - Sluková, Hermannová (23-ČR) 2:1 (-19, 17, 11)