Škrobáková s Čechovou si zajistily start na OH v Londýně

ČTK Sport ČTK, Sport
16. 6. 2012 17:06
Lucie Škrobáková a Kateřina Čechová si splnily limity na olympiádu v Londýně i mistrovství Evropy v Helsinkách.
Foto: Reuters

Vyškov - Dva limity na mistrovství Evropy v Helsinkách i na olympijské hry v Londýně přinesl zatím první den domácího šampionátu ve Vyškově.

Překážkářka Lucie Škrobáková se vrátila po zranění a v rozběhu předvedla kvalitní výkon 13,12 sekundy, sprinterka Kateřina Čechová po několika nezdarech v minulých závodech zaběhla v rozběhu hladké stovky čas 11,34, čímž si vytvořila osobní rekord a zařadila se na čtrnácté místo evropských tabulek.

Halová vicemistryně Evropy z Turína 2009 Škrobáková se na začátku května zranila a měla jen šest týdnů, aby se dala dohromady a splnila limity. Poprvé závodila minulý týden ve Velenje, kde testovala hlavně zdraví, a ve Vyškově už v rozběhu běžela naplno.

"Stoprocentní spokojenost. Byla jsem trochu nervózní, není ideální mít dva závody na plnění limitů, ale věřila jsem si, že to bude dobré," prohlásila Škrobáková, která měla natržený zadní stehenní sval pod kolenem.

Čechová udělala radost nejen sobě, ale i svému kouči Luďku Svobodovi. Jeho další svěřenci včetně Petra Svobody jsou totiž zranění. "Mám formu už hrozně dlouho, jen jsem čekala na správný závod. Máme rozpadlou skupinu, tak jsem z toho měla trochu bordel v hlavě, ale chtěla jsem ukázat, co ve mně je," uvedla Čechová. "Hlava je mrcha, ještě k tomu jsem ženská. Teď už má v hlavě uklizeno, je to dobré," radovala se.

 

Právě se děje

Další zprávy