O tenisový mix v Tokiu byl velký zájem, Siniaková s Macháčem se do pavouka nevešli

27. 7. 2021 7:34
Tenisté Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč si olympijský turnaj ve smíšené čtyřhře v Tokiu nezahrají. O soutěž v mixu byl velký zájem a součet žebříčkového postavení české dvojici na účast mezi šestnáctkou párů nestačil. Byli devátí pod čarou.
Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč
Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč | Foto: Instagram

Siniaková a Macháč tím pádem nedostanou šanci navázat na Lucii Hradeckou s Radkem Štěpánkem, kteří před pěti lety na olympiádě v Riu de Janeiro vybojovali bronzové medaile.

Do soutěže ve smíšené čtyřhře se na olympiádě hlásí páry z přítomných hráčů ve dvouhrách a čtyřhrách a sčítá se jejich nejlepší žebříčkové postavení ke 14. červnu - k datu uzávěrky olympijské kvalifikace. Siniaková sice byla v té době druhou deblistkou světa (nyní je trojkou), ale Macháč až 145. ve dvouhře v pořadí ATP. "Šance je malá," tušil Macháč, že součet 147 jim stačit nebude.

Nejvýše nasazeným párem mixu jsou Francouzi Kristina Mladenovicová a Nicolas Mahut a dvojkami Maria Sakkariová se Stefanosem Tsitsipasem z Řecka. Americký pár tvoří vítězka z Ria Bethanie Matteková-Sandsová (s Jackem Sockem), kterou letos doplní tehdy stříbrný Rajeev Ram, společně s Barborou Krejčíkovou vítěz smíšené čtyřhry na Australian Open.

O stupně vítězů, ke kterým je ve smíšené čtyřhře potřeba zaznamenat tři výhry, budou hrát i obě světové jedničky dvouhry. Srb Novak Djokovič vytvořil pár s Ninou Stojanovičovou a Ashleigh Bartyová, která překvapivě vypadla v singlu v Tokiu už v 1. kole, s Johnem Peersem.