reklama
 
 
4:00 • Zimní olympijské hry • 6. den

Šestý den ZOH živě

Dobrý den. Vítáme vás u on-line přenosu z šestého dne 23. zimních olympijských her v Pchjongčchangu.

4:00

Zatímco v Česku je ještě hluboká noc, v Koreji je díky časovému posunu dopolední program v plném proudu. Neplatí to ovšem pro sjezdařky, které dnes měly mít na programu slalomu. Kvůli větrnému počasí byl totiž přeložen na pátek. 

4:02

Rozesmutnilo to i severokorejské roztleskávačky, které se dnes stejně jako třeba při slavnostním zahájení chystaly usilovně a sborově fandit. 

Olympiáda v Pchjongčchangu 2018: Vítr odložil i slalom původně plánovaný na středu Vítr odložil i slalom původně plánovaný na středu | Foto: Reuters
4:10

Na start slalomu ovšem nečekal jen fanklub Korejek, připraveno bylo celkem 83 lyžařek včetně českého tria Martina Dubovská, Gabriela Capová, Kateřina Pauláthová

4:12

Vichr z hor nicméně netrápí krasobruslaře, neboť do haly v Kangnungu (zatím) nefouká. A tak se rozběhl krátký program sportovních dvojic. V němž si už zajistila postup do čtvrtečního finále sportovní dvojice Anna Dušková, Martin Bidař. V krátkém programu čeští krasobruslaři získali 63,25 bodu a nemohou být horší než šestnáctí

Anna Dušková a Martin Bidař při krátkém programu na ZOH 2018 Anna Dušková a Martin Bidař při krátkém programu na ZOH 2018 | Foto: Reuters
4:15

A máme tu první medaile dnešního dne! Zlato ze snowboardové U-rampy bere legendární Američan Shaun White, další cenné kovy si rozdělili Japonec Ayu Hiramo a Scotty James z Austrálie. Češi do této soutěže nezasáhli. 

Vítězný Shaun White ve finále U-rampy na ZOH 2018 Vítězný Shaun White ve finále U-rampy na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Snowboarding: Muži - U-rampa:

1. White (USA) 97,75 b., 2. Hirano (Jap.) 95,25, 3. James (Austr.) 92,00, 4. Ferguson (USA) 90,75, 5. Burgener (Švýc.) 89,75, 6. Josey (USA) 88,00, 7. Katajama (Jap.) 87,00, 8. Pates (USA) 82,25, 9. Scherrer (Švýc.) 80,50, 10. Callister (Austr.) 62,00.

4:20

Z dopoledního programu jsme ještě nezmínili curling. Zde se po včera ukončeném mixu, který vyhrála Kanada, rozběhne mužský a ženské turnaj. Muži už mají první kolo za sebou a vítězství si připsaly týmy Švédska, Kanady, USA a Británie. Ženy čekají první duely od 6:05 našeho času. Oba turnaje budou stejně jako mix bez českých týmů. 

Curling - muži:

Švédsko - Dánsko 9:5, USA - Korea 11:7, Kanada - Itálie 5:3, Velká Británie - Švýcarsko 6:5,

4:24

V tuto chvíli jsou tedy na programu pouze dvě olympijská klání, a sice krasobruslařský krátký program sportovních dvojic, který čeká ještě osm dvojic. A také se hraje hokejový duel ženského turnaje mezi Švédskem a Švýcarskem. 

Kristina Astachovová a Alexej Rogonov v krátkém programu na ZOH 2018 Kristina Astachovová a Alexej Rogonov v krátkém programu na ZOH 2018 | Foto: Reuters
4:30

Dnes by měl po denní pauze opět pokračovat program biatlonu, ale i ten ohrožuje vítr. "Přemýšlíme o nasazení do skupin. Ve středu má nejen hodně foukat, ale také sněžit. Předpověď počasí hlásí vítr o rychlosti 9-10 m/s. Mají tu být vůbec nejhorší podmínky za celou dobu našeho pobytu," prohlásil včera večer šéftrenér Ondřej Rybář. A jak je vidno, jeho obavy se naplňují. 

4:38

Každopádně pokud se dnes v Pchjongčchangu pojede, mělo by do ženského vytrvalostního závodu opět zasáhnout kvarteto Davidová-Jislová-Puskarčíková-Vítková, jež svorně absolvovalo už sprint a stíhačku. 

4:45

Kromě biatlonistek uvidíme dnes české reprezentanty hned v několika dalších disciplínách. Hned čtyři sdruženáři by se měli zapojit do prvního závodu v severské kombinaci, který začíná o sedmé, v 11:00 se poprvé na olympiádě představí Karolína Erbanová, jež společně s Nikolou Zdráhalovou pojedou závod na 1000 metrů, a do závodu sáňkařských párů zasáhnou hned dvě české dvojice. 

4:50

Dnešní den je ovšem v kalendáři mnohých fanoušků tučně zaškrtnutý ještě kvůli jedné velké události. A tím nemyslíme ani Valentýn, ani Popeleční středu, a dokonce ani večerní šlágr Ligy mistrů mezi PSG a Realem Madrid. Ve 13:10 se totiž rozběhne hokejový turnaj. Na dnešní programu jsou zápasy USA - Slovinsko a Slovensko - Rusko. Kompletní program turnaje si můžete prohlédnout zde: 

5:01

Představitele MOV zatím situace s alpským lyžováním neznepokojuje. Podle mluvčího Marka Adamse je na odložené závody v programu her stále dost času. "Pokud by vítr foukal ještě 15 dnů, byl by to problém, ale v současnosti je to stále v pořádku. FIS (Mezinárodní lyžařská federace) je na takové případy zvyklá, musí se vyrovnávat s větrem, s přívaly sněhu i s jeho nedostatkem," řekl.

5:03

Faktem nicméně zůstává že právě silný vítr byl rovněž důvodem toho, že program alpského lyžování začal v Pchjongčchangu až v úterý. Odložen byl nedělní sjezd mužů i pondělní obří slalom žen, oba závody se pojedou ve čtvrtek. První olympijské medaile se tak v Jižní Koreji rozdaly až v mužské kombinaci, kterou v úterý vyhrál Rakušan Marcel Hirscher. Alpských disciplín se na OH pojede ještě deset včetně premiérové soutěže družstev.

ZOH 2018, zrušený obří slalom ZOH 2018, zrušený obří slalom
5:07

"Slopestyle je nebezpečný i v bezvětří. Takže plavaly vzduchem nakonec i snowboardačky. Chtělo se mi jít za ně stávkovat! Přivázat se k zábradlí navzdory větru a minus 20 stupňům. Vzhledem k předpovědím se ale asi poohlídnu po nějakém sportu v hale," takto komentovala česká snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká poté, co právě kvůli silnému větru pořadatelé zrušili obří slalom i kvalifikaci slopestylu žen. Více olympijských hlášek najdete zde: 

5:22

Ohlasy na postup Duškové s Bidařem do volných jízd jsou pochopitelně nadšené, ještě v listopadu totiž byla Dušková na operaci a dnes musela bruslit s ortézou. 

"Jestli je postup trošku zázrak? Dělali jsme všechno pro to, aby to zázrak nebyl, aby to bylo konzistentní. Ale možná to, že tady jsme, trošku zázrak je," uvedla Dušková. "Už tím, že jsme tu byli, jsme vyhráli sami nad sebou. A když jsme zajeli takhle, můžeme být fakt spokojení," dodal Bidař.

Anna Dušková a Martin Bidař při krátkém programu na ZOH 2018 Anna Dušková a Martin Bidař při krátkém programu na ZOH 2018 | Foto: Reuters
5:40

Krasobruslařský krátký program sportovních dvojic právě skončil a Bidař s Duškovou už vědí, že zajeli 15. nejlepší jízdu ze 22 párů, které s v Kangnungu představily.

5:50

V tuto chvíli se tedy v Pchjongčchangu koná pouze jediná soutěž, a sice duel ženského hokejového turnaje mezi Švýcarskem a Švédskem. Tre Kronor po dvou třetinách prohrávají 0:1. 

Ženský hokej na ZOH 2018: Švédsko - Švýcarsko Ženský hokej na ZOH 2018: Švédsko - Švýcarsko | Foto: Reuters

autoři: ČTK, Marek Janoš, Jakub Šafránek | 14. 2. 2018 4:00

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama