reklama
 
 

Sáblíková pojede na trojce v poslední rozjížďce. Mohlo to být lepší, utrousil Novák

9. 2. 2018
"Mohlo by to být lepší, ale nestěžuju si. Pokud chce stát na bedně, musí jet dobře," komentoval dnešní los trenér Petr Novák.

Kangnung - Rychlobruslařka Martina Sáblíková se ve svém premiérovém vystoupení na olympijských hrách v Pchjongčchangu v závodu na 3000 metrů představí v závěrečné rozjížďce společně s Ruskou Natalijí Voroninovou.

"Mohlo by to být lepší, ale nestěžuju si. Pokud chce stát na bedně, musí jet dobře," komentoval dnešní los trenér Petr Novák. Sáblíková bude na oválu v Kangnungu obhajovat stříbrnou medaili ze Soči, ve Vancouveru 2010 trojku vyhrála.

Úřadující olympijská vítězka Ireen Wüstová z Nizozemska nastoupí v deváté z dvanácti rozjížděk a její soupeřkou bude Kanaďanka Isabelle Weidemannová.

Následně na led nastoupí vedoucí žena Světového poháru na této distanci Ivanie Blondinová z Kanady společně s Němkou Claudií Pechsteinovou. Před Sáblíkovou pojedou Japonka Miho Takagiová a Antoinette de Jongová z Nizozemska.

"Los bude důležitý, ale já vlastně ani nevím, s kým bych měla nebo mohla jet," uvedla Sáblíková ve čtvrtek, kdy naposledy mluvila s novináři.

"Jasně, že chci medaili. Kdo by ji nechtěl? Medaile je super a pocit stát na stupních je nezapomenutelný. Kdo si to vyzkoušel, tak ví, co to je. Samozřejmě i proto jsem tady. Proto jsem to nechtěla vzdát a řekla, že sem odjedu, ať by ty záda vypadaly jakkoliv. Řekla jsem, že bych tady chtěla závodit a o kovy se poprat," řekla Sáblíková ke svým ambicím.

Na startu bude i Nikola Zdráhalová, která se při své olympijské premiéře představí ve druhé rozjížďce společně s Liou Ťing z Číny. "U Nikoly jsem s losem spokojený. Je důležité, že nejde v prvním páru, ale až ve druhém," uvedl Novák.

Závod na 3000 metrů žen odstartuje v sobotu ve 12:00 SEČ.

Podívejte se na ohňostroj, který doprovázel zahajovací ceremoniál olympijských her | Video: Associated Press |  00:49

autor: ČTK | 9. 2. 2018

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama