Další odklad. Rozhodnutí tribunálu CAS se Sáblíková dozví až den před časovkou

ČTK Sport ČTK, Sport
8. 8. 2016 23:39
Martina Sáblíková stále neví, jestli bude moct v Riu nastoupit do cyklistické časovky. Rozhodnutí se zase odkládá, padne až v úterý ráno brazilského času.
Martina Sáblíková.
Martina Sáblíková. | Foto: Milan Kammermayer

Rio de Janeiro - Martina Sáblíková se dozví rozhodnutí tribunálu Mezinárodní sportovní arbitráže CAS o své případné účasti v olympijské časovce až den před startem závodu, přesněji v úterý ráno brazilského času (13:30 SEČ).

"Panel se rozhodl dát nám k dispozici plné odůvodnění rozhodnutí, což svědčí o tom, že případu věnují velikou důležitost a nechtějí zveřejnit rozhodnutí bez plné argumentace, která k němu vedla. Nicméně nemůžeme usuzovat, jaké rozhodnutí přijde," uvedl Jan Šťovíček, předseda legislativní komise ČOV.

Sáblíková se dopoledne zúčastnila v Riu de Janeiro slyšení, které trvalo hodinu a 40 minut. Sama na něm i promluvila a pak odjela trénovat. V hotelu Oceánico s ní byl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a případ přednesl člen legislativní rady ČOV Martin Maisner.

Devětadvacetiletá Sáblíková žila v domnění, že si na loňském mistrovství světa zajistila olympijský start. Když ale mezinárodní cyklistická federace UCI zveřejnila seznam kvalifikovaných zemí, Česká republika na něm chyběla. Cyklistický svaz podle všeho pracoval s mylným výkladem kritérií.

 

Právě se děje

Další zprávy