Rio ožívá olympiádou, Brazilci dokončují poslední úpravy a vyhlížejí zahájení

Rio ožívá olympiádou, Brazilci dokončují poslední úpravy a vyhlížejí zahájení
Olympijský park v Rio de Janeiru bude centrem dění her. Oproti předchozím létům však budou disciplíny více roztroušeny po celém městě i mimo něj.
Střelnici pro turnaj v lukostřelbě organizátoři umístili na promenádu Sambadrome, kterou během tradičního karnevalu každoročně zaplní tisíce lidí.
Bazén, ve kterém proběhne soutěž v synchronizovaném plavání, pojme 15 000 lidí. Nachází se v zóně Barra.
Bazén i plošina pro skoky do vody jsou připraveny. Někteří sportovci si je mohli sami vyzkoušet.
Foto: Reuters
Marek Janoš Marek Janoš
2. 8. 2016 19:13
Už v pátek začnou jednatřicáté Letní olympijské hry. Poprvé v historii proběhnou v jihoamerickém městě. Soutěže proběhnou ve čtyřech zónách: Copacabana, Maracaná, Barra a Deodoro. Některá sportoviště vítají první sportovce, na jiných se ještě dokončují poslední úpravy.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy