Rio ožívá olympiádou, Brazilci dokončují poslední úpravy a vyhlížejí zahájení

Rio ožívá olympiádou, Brazilci dokončují poslední úpravy a vyhlížejí zahájení
Olympijský park v Rio de Janeiru bude centrem dění her. Oproti předchozím létům však budou disciplíny více roztroušeny po celém městě i mimo něj.
Střelnici pro turnaj v lukostřelbě organizátoři umístili na promenádu Sambadrome, kterou během tradičního karnevalu každoročně zaplní tisíce lidí.
Bazén, ve kterém proběhne soutěž v synchronizovaném plavání, pojme 15 000 lidí. Nachází se v zóně Barra.
Bazén i plošina pro skoky do vody jsou připraveny. Někteří sportovci si je mohli sami vyzkoušet.
Foto: Reuters
Marek Janoš Marek Janoš
2. 8. 2016 19:13
Už v pátek začnou jednatřicáté Letní olympijské hry. Poprvé v historii proběhnou v jihoamerickém městě. Soutěže proběhnou ve čtyřech zónách: Copacabana, Maracaná, Barra a Deodoro. Některá sportoviště vítají první sportovce, na jiných se ještě dokončují poslední úpravy.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy