ČOV tajil jméno prvního nakaženého Čecha. Byl jím nenaočkovaný lékař výpravy

Sport Sport
21. 7. 2021 17:53
Česká olympijská výprava na hry v Tokiu hlásí už čtyři nakažené covidem-19. Jako první se podle serveru Seznam Zprávy nákaza potvrdila u jednoho z lékařů výpravy Vlastimila Voráčka. Ten údajně není proti koronaviru očkován.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Voráček je profesí ortoped a mimo jiné působí u českého fedcupového týmu a také v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře. Český olympijský výbor už informaci o jeho nákaze potvrdil. 

"Doufali jsme, že to bude první a poslední nález, i z toho důvodu jsme jméno doktora Voráčka nezveřejnili. Jména sportovců a trenéra jsme zveřejnili po dohodě s nimi," řekl Seznam Zprávám ředitel komunikace ČOV Tibor Alföldi.

Doposud testy v Tokiu ukázaly pozitivní výsledek u čtyř členů české výpravy, jména tří z nich ČOV po dohodě s nimi oznámil už dříve. Jedná se o beachvolejbalistu Ondřeje Perušiče, trenéra volejbalistek Simona Nausche a nejnověji stolního tenistu Pavla Širučka. 

Všichni doposud známí nakažení odletěli z Prahy vládním speciálem minulý pátek. Na jeho palubě byli kromě zmíněných beachvolejbalistů a stolních tenistů také reprezentanti v šermu, gymnastice, lukostřelbě a silniční cyklistice. 

Ve středu potvrzený Širuček přitom nemusí být poslední nakažený, podle tiskové zprávy čeká další dva sportovce potvrzující PCR test. ČOV vzhledem k okolnostem odložil oznámení vlajkonošů pro páteční slavnostní zahájení.

"Celá situace nás nesmírně mrzí. Moc jsem se obával toho, že dojde i ke sportovním tragédiím. Jenže šíření viru nikdo z nás nedokáže úplně ovlivnit, ať se chrání sebelíp. Musím říct, že obdivuji, s jakým postojem se k téhle situaci postavil jak Pavel, tak před ním i Ondra Perušič a Simon Nausch," uvedl sportovní ředitel výpravy Martin Doktor v dřívější tiskové zprávě.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Běloruská běžkyně Cimanouská je na cestě do polského azylu, nastoupila na letadlo do Varšavy

Běloruská atletka Kryscina Cimanouská, která po konfliktu s vedením výpravy opustila olympijské hry v Tokiu, nastoupila ve Vídni do letadla polských aerolinií LOT mířícího do Varšavy. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na očitého svědka. Atletka ve středu přicestovala do rakouské metropole z Tokia. Vracet do vlasti se nehodlá, v dějišti olympijských her požádala o polské humanitární vízum a je v péči polských diplomatů.

Podle serveru Flightradar24 odstartoval pravidelný let do Varšavy zhruba v 19:20, v polském hlavním městě by tak měl přistávat kolem 20:25.

Po odpoledním příletu do Vídně čekalo podle agentury AFP na Cimanouskou zvláštní vozidlo, které ji dopravilo mimo zraky čekajících novinářů. Na navazující let do polské metropole čekala ve zvláštním salónku pro VIP klientelu, uvedla agentura APA. Vyjádření médiím nedala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy