První japonský průšvih na olympiádě. Start triatlonistům zatarasil obří člun

26. 7. 2021 4:35
Kristian Blummenfelt získal olympijské zlato v triatlonu. Norský favorit vyhrál závod na 1,5 km plavání, 40 km jízdy na kole a 10 km běhu v Tokiu v čase 1:45:04. Stříbro vybojoval Brit Alex Yee, třetí skončil Novozélanďan Hayden Wilde. Závod ale poznamenal kuriózní moment.
Start triatlonu
Start triatlonu | Foto: Reuters

Sedmadvacetiletý Blummenfelt zařídil Norsku premiérovou triatlonovou olympijskou medaili. Závod žen s Češkami Vendulou Frintovou a Petrou Kuříkovou začne dnes ve 23:30 SELČ.

Start mužů v Odaiba Marine Parku se musel opakovat kvůli bizarní chybě organizátorů. Těsně u mola totiž nepochopitelně zůstal stát motorový člun, takže část triatlonistů nemohla skočit do vody.

Jedním z těch, kteří absolvovali zbytečných zhruba padesát metrů navíc, byl pozdější vítěz Blummenfelt. "Viděl jsem loď a přišlo mi to hodně zvláštní. Když jsem skočil do vody, říkal jsem si, že nás asi odvolají, takže jsem se snažil plavat uvolněně a brát to pozitivně, jako rozcvičku navíc," řekl Nor.

Na druhý pokus už všechno proběhlo v pořádku a plaveckou část ovládl Francouz Vincent Luis.

V cyklistice zvítězil Švýcar Andrea Salvisberg, který však hned v úvodu běžecké části svůj náskok ztratil. Vedoucí skupinka se postupně smrskla na trojici Yee, Wilde, Blummenfelt. Norský triatlonista v závěrečném okruhu oběma rivalům utekl a vytvořil si na ně náskok 11, respektive 20 sekund.