Příliš roztahovala nohy, a tak emigrovala z Íránu. Na OH startuje za tým uprchlíků

ČTK Sport ČTK, Sport
23. 7. 2021 7:19
Taekwondistka Kimía Alízadeová, která po emigraci z Íránu startuje na olympijských hrách v týmu uprchlíků, nastoupí v Tokiu proti íránské soupeřce. V kvalifikačním kole kategorie do 57 kilogramů ji v neděli čeká zápas s Nahíd Kijáníovou.
Kimia Alizade. | Video: W&B Energy Juice

Alízadeová na minulých hrách v Riu de Janeiro skončila třetí a získala jako první íránská sportovkyně olympijskou medaili. Tehdy jí bylo 18 let. Z islámské republiky na počátku loňského roku emigrovala a usadila se v Německu.

Vadilo jí mimo jiné povinné nošení hidžábu a sexismus funkcionářů. Ti ji kritizovali za výběr sportu ponižujícími výroky typu "cudná žena by neměla takhle roztahovat nohy".

Její snaha dostat se na hry v německých barvách nevyšla, MOV ji nicméně zařadil do devětadvacetičlenného týmu uprchlíků. Počet účastnic soutěže v taekwondu do 57 kg tak stoupl na sedmnáct a v jediném kvalifikačním utkání o postup do osmifinále jí los přisoudil soupeřku z její bývalé vlasti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Rychlík srazil mezi Říkovicemi na Přerovsku a Hulínem na Kroměřížsku člověka. Ten srážku nepřežil

Nehoda se stala okolo nedělní 10. hodiny. Člověka pohybujícího se v kolejišti srazil rychlík Slovácký expres, který směřoval z Prahy do Luhačovic na Zlínsku. "Bylo to v prostoru veřejnosti nepřístupném," řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle údajů uvedených na webových stránkách Českých drah vlaky úsekem projíždějí po jedné ze dvou traťových kolejí. K plnému obnovení provozu by podle dopravce mělo dojít zhruba v poledne.

před 1 hodinou

Na Českobudějovicku zemřel v sobotu sedmdesátiletý cyklista, zřejmě nezvládl jízdu na elektrokole

Při jízdě od obce Jílovice k Hluboké u Borovan muž jedoucí na elektrokole zřejmě částečně vyjel z komunikace a narazil do betonového hranolu. Policii přivolal člověk, který náhodou našel bezvládného muže u kola na silnici. Policie se o nehodě dověděla v sobotu nad ránem. Cyklista podle policie neměl na hlavě přilbu, na kole měl zařazený nejvyšší stupeň. Zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem elektrokola.

Další zprávy