reklama
 
 

Musíme něco zlepšit, uvědomují si čeští hokejisté po utrápené výhře nad Koreou

15. 2. 2018 17:03
Svěřenci Josefa Jandače tvrdí, že podobný průběh duelu s domácím týmem čekali.

Pchjongčchang - České hokejisty nepřekvapilo, že ve svém úvodním utkání na olympijském turnaji v Pchjongčchangu měli tolik práce s Koreou. Domácí tým porazili jen těsně 2:1.

"Věděli jsme, že to bude urputné utkání," prohlásil útočník Michal Řepík, jenž nakonec v oslabení vstřelil vítěznou branku. "Možná jsme doufali, že nám tam napadá o pár gólů více. Šance tam byly, ale brankář Dalton to pochytal," doplnil.

Na nevyužívání příležitostí žehral i další forvard Roman Červenka. "Nedali jsme šance. Kdybychom je proměnili, mohlo to být klidnější," uznal a s parťákem Řepíkem se shodoval: "Korejci nás nepřekvapili, hráli to, co jsme čekali. Kdybychom dali góly, tak by se zlomili a zápas by vypadal jinak. Tím, že byl soupeř pořád na dosah, tak to bylo vyrovnané nebo nervózní až do konce."

Pavel Francouz v české brance byl prvním z gólmanů, který v zápase inkasoval. Další puk už ale za svá záda nepustil. "Čekal jsem, že zápas bude přesně takhle vypadat, a splnilo se to," tvrdil také on. "Korejci hrají výborně v obraně, těží z brejků a v bruslení jsou velice dobří, rychlí. Snažili jsme se to hlídat a myslím si, že do žádných brutálních šancí jsme je nepustili, což bylo super. Kluci hráli výborně do obrany," chválil spoluhráče.

V dalším zápase čeká na český tým Kanada. A ta by měla být kvalitativně ještě výš než snaživí Korejci. "Ukážeme si video, musíme něco zlepšit. Určitě je třeba rychleji posouvat puky a dostávat se lépe ze třetiny. Na tom musíme zapracovat," burcoval Řepík.

autoři: Sport, ČTK | 15. 2. 2018 17:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama