Překonala psychický blok? Bilesová po sérii odhlášení zkusí alespoň kladinu

ČTK ČTK
2. 8. 2021 10:45
Americká gymnastka Simone Bilesová využije v úterý poslední šanci na start na olympijských hrách v Tokiu. Čtyřnásobná šampionka z Ria de Janeiro figuruje ve startovní listině finále na kladině, do něhož se v minulém týdnu kvalifikovala. Z dosavadních čtyř finálových závodů včetně dnešních prostných se dosud vždy odhlásila s odkazem na psychické potíže.
Simone Bilesová
Simone Bilesová | Foto: Reuters

Americká gymnastka Simone Bilesová využije v úterý poslední šanci na start na olympijských hrách v Tokiu. Čtyřnásobná šampionka z Ria de Janeiro figuruje ve startovní listině finále na kladině, do něhož se v minulém týdnu kvalifikovala. Z dosavadních čtyř finálových závodů včetně dnešních prostných se dosud vždy odhlásila s odkazem na psychické potíže.

Devatenáctinásobná mistryně světa mohla v Tokiu zaútočit na šest zlatých medailí a stát se s deseti tituly nejúspěšnější ženou v historii OH. Hned z první medailové disciplíny, soutěže družstev, ale Bilesová po úvodním nevydařeném přeskoku odstoupila a postupně odřekla start ve finále víceboje, přeskoku, na bradlech i v prostných.

Čtyřiadvacetiletá Bilesová se podle svých slov potýká s mentálním blokem zvaným "twisties", který spočívá v tom, že má problémy zorientovat se během rotací při prvcích ve vzduchu a posoudit, kde se nachází její tělo v porovnání se zemí.

Od sportovní veřejnosti a fanoušků si vysloužila ocenění za to, že se nebála o svých psychických problémech promluvit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy