Poblíž olympijské trati, na které se představí i zlatý z Londýna Jaroslav Kulhavý, vypukl požár

Sport Sport
16. 8. 2016 8:37
Hasičům v Riu de Janeiro se povedlo zastavit požár v oblasti Deodoro, kde se v závěru olympijských her pojedou závody horských kol. Škody, které napáchal oheň, dosud nejsou zjištěny. Závody Jaroslava Kulhavého nebo Kateřiny Nash by ale neměly být ohroženy.
Požár v Riu poblíž hřiště pro pozemní hokej a na trati horských kol.
Požár v Riu poblíž hřiště pro pozemní hokej a na trati horských kol. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro – V blízkosti olympijské trati pro závody horských kol poblíž hory Deodoro vypukl v pondělí požár. Jaroslav Kulhavý ani ostatní cyklisté nebyli v areálu naštěstí přítomni. Závody horských kol se konají až v samotném závěru olympijského programu.

Nyní se čeká na vyjádření úřadů, zda olympijská trať utrpěla požárem škody, které by znemožnily závody plánované na nadcházející víkend.

Podle pořadatelů by se závody měly uskutečnit

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) vydala prohlášení, že oheň už byl během včerejšího večera pod kontrolou a v úterý se budou hodnotit dopady požáru. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Požár nezačal blízko závodní trati, ale silný vítr oheň rychle rozšířil. Hasiči ale dostali oheň pod kontrolu a zamezili větším škodám. Pořadatelé proto vydali prohlášení, podle kterého není konání olympijských závodů horských kol ohroženo.

V sobotu se v ženském finále horských kol předvede Kateřina Nash. V neděli pak hned trojice českých cyklistů v čele s olympijským vítězem z Londýna Jaroslavem Kulhavým, vedle něj se postaví ještě Ondřej Cink a Jan Škarnitzl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy