Sluková má husí kůži z fanoušků, Hermannová se rozhlíží po hvězdách

ČTK ČTK
4. 8. 2016 8:44
Plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou pilují formu na první zápasy pod pěti kruhy. Zatímco Sluková je už na své druhé olympiádě, Hermannová zažívá premiéru. "Je to super, pořád se rozhlížím, kde uvidím nějakou slavnou hvězdu," říká.
Markéta Sluková a Barbora Hermannová v Riu.
Markéta Sluková a Barbora Hermannová v Riu. | Foto: ČTK

Rio de Janeiro - Obrovský centrkurt olympijského stadionu na pláži Copacabana si už plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou vyzkoušely. Tribuny ještě zely prázdnotou, ale v jejich sobotním zahajovacím utkání skupiny proti favoritkám Agathě s Barbarou už budou nejspíš plné a temperamentní fanoušci poženou domácí pár proti Češkám.

Sluková s Hermannovou se na hlavní dvorec nejdříve přišly jen podívat a vysoké tribuny na ně udělaly dojem. "Člověk si tam přijde hrozně maličký. První pocit byl: Jéžišmarjá, to se netrefíme ani do hřiště. Už jsme si tam ale zatrénovaly a ve výsledku to nepůsobí nijak nepříjemně," řekla Sluková, která před čtyřmi lety skočila v páru s Kristýnou Kolocovou na olympiádě v Londýně pátá.

Brazílie plážový volejbal miluje, proto musí Češky očekávat, že loňské mistryně světa Agatha s Barbarou budou mít silnou podporu fanoušků. "My si to raději moc nepředstavujeme," řekla Sluková. "Z představy, že to bude všechno vyprodané, mi vstává husí kůže na rukou. To bude velké," doplnila Hermannová.

Hermannová se Slukovou ještě nezažily atmosféru, že by většina publika stála proti nim. "Bude to křest ohněm a pokud zvládneme tohle, pak už bychom mohly zvládnout zbylé dva zápasy," řekla Sluková, která má zkušenosti s brazilským publikem z Campiňas. "Jsou temperamentní a až tak zapálení do hry, že mohou být až nefér. Pískají, bučí, když podává soupeř, to se moc na světovkách nevidí."

Hlediště hlavního beachvolejbalového stadionu je na Copacabaně blízko kurtu. "Jsem zvědavá, jak to bude vypadat. Kontakt bude těsnější. Snad nám nepřistane..." naznačila Sluková a Hermannová s úsměvem doplnila: "Lahev na hlavu."

Hermannová se na první olympiádě pořád rozhlíží

Hermannová si minulý týden v pondělí lehce vyvrkla kotník v Klagenfurtu a za dva dny ji začalo bolet koleno. "Asi z toho, že jsem začala chodit jinak, než bych měla. Ozvalo se mi tam malé zranění. Bolí mě to trošku při nějakých pohybech, ale ne neustále a snažím se s tím něco dělat. Snad to bude v pohodě," doufá. V Riu ale trénovala naplno. "Jo, je dobrý zjistit, jak moc vydržím. Půjde to."

Zatímco Sluková porovnává Rio s Londýnem, Hermannová se rozhlíží pozorně okolo sebe a nasává první olympijské dojmy. "Je to super, pořád se rozhlížím, kde uvidím nějakou slavnou hvězdu a jak je to připravené pro sportovce," řekla a přiznala, že v jídelně několikrát otočila hlavu za francouzským tenistou Jo-Wilfriedem Tsongou. "Asi šestkrát. Chtěla jsem se s ním vyfotit, ale pak jsem si všimla, že za ním chodilo hodně lidí, tak jsem si říkala, že ho nechám najíst, chudáka," řekla.

Postup na olympiádu znamenal pro jejich rakouského kouče Simona Nausche prohranou sázku a musí nyní na hlavě nosit čepičku maskota s listy. "Nemusí ve vesnici, to by bylo moc, ale na hřišti a okolo něj, tam se v ní statečně a pyšně producíruje," smála se Hermannová a přítelkyně Nausche Sluková doplnila: "Říkám mu, že vypadá jako artyčok."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Hasiči na D1 na Benešovsku zasahovali v minulých dvou dnech kvůli tragické hromadné nehodě na 49. kilometru ve směru na Brno. Při nedělní havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. Kvůli palmovému oleji, který vytekl z cisterny, tam stále platí výstraha na kluzkou vozovku a omezení rychlosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

Další zprávy