Plavkyně Závadová, Baumrtová a Seemanová skončily v rozplavbách

Aktualizováno 8. 8. 2016 20:01
Barbora Seemanová nedokázala v rozplavbě na 200 m volný způsob vylepšit své maximum, a tak se na olympiádě v Riu nedostala do šestnáctičlenného finále. Ještě se však představí v polohové štafetě.
Barbora Seemanová.
Barbora Seemanová. | Foto: ČTK

Rio de Janeiro - Trojice českých plavkyň dnes na olympijských hrách v Riu de Janeiro nepostoupila z rozplaveb do semifinále. Na 200 metrů polohový závod obsadila Barbora Závadová 21. místo a postupující šestnáctka jí unikla o 1,44 vteřiny, Simona Baumrtová v téže disciplíně skončila na 36. pozici. Šestnáctiletá Barbora Seemanová, nejmladší členka výpravy, doplavala při prvním olympijském startu na 200 m volný způsob na 31. místě.

Třiadvacetiletá Závadová, které v sobotu nevyšel útok na finále v její hlavní disciplíně 400 metrů polohový závod, předvedla výkon 2:14,45. Za svým českým rekordem (2:11,97), který vytvořila loni, výrazně zaostala a večerní boj o finále jí unikl.

O rok starší Baumrtová, jež v neděli nepostoupila do semifinále znakařské stovky, se zařadila s časem 2:17,21 až na čtvrté místo od konce z 39 hodnocených startujících.

Seemanová dohmátla v druhé rozplavbě druhá a nedokázala se přiblížit svému maximu. Díky času 1:58,14 získala na červencovém juniorském mistrovství Evropy v Maďarsku stříbro. I kdyby jej dokázala zopakovat, dosáhla by v Riu nejlépe na 19. pozici. Plavkyně, která na MEJ získala stříbro i na poloviční kraulové trati, se ještě v Riu představí v polohové štafetě.