Plačící silačka Abakumovová: Špotáková se beze mě nudila

Sport Sport
10. 8. 2012 20:30
Oštěpařka Maria Abakumovová připravila ruským fanouškům jedno z největších zklamání londýnské olympiády.
Foto: CPA - Eduard Erben

Londýn - Oštěpařka Maria Abakumovová připravila ruským fanouškům jedno z největších zklamání londýnské olympiády.

Tak vyhodnotila čtvrteční desáté místo mistryně světa a obhájkyně stříbrné medaile agentura ITAR-TASS. Samotná vysvalená vrhačka nebyla schopná vysvětlit, proč při úspěšné obhajobě své přemožitelky z Pekingu Barbory Špotákové nehrála ani druhé housle.

Abakumovová: Vůbec nevím, co se stalo

Výkonem 59,94, kterým téměř o sedm metrů zaostala za svým letošním maximem, nepostoupila ani do užšího finále a skončila desátá. "Nechápu, co se stalo. Testy ukazovaly, že je všechno v pořádku, že jsem na závod připravená," řekla plačící Ruska novinářům.

"Chce se mi teď všeho nechat a zmizet někam daleko. Prohrávat tak jako dnes nechci a nebudu," zlobila se. Konstatovala, že prostě neměla svůj den. Ruská oštěpařka opouštěla sektor z jízlivým výrazem, schovaná pod kapucí a s vyplazeným jazykem.

"Nevím proč, ale v sektoru jsem necítila žádné emoce, žádný stres, náladu. Postrádala jsem v krvi adrenalin," řekla Abakumovová. "Řekněte, že to beze mě bylo nezajímavé? I Špotáková se nudila, protože věděla, že tam nemá žádnou soupeřku," dodala.

 

Právě se děje

před 26 minutami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy