Penaltové prokletí Anglie přelezlo na Brity. Dál jde Korea

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 8. 2012 23:30
Zklamaný kapitán britského týmu Ryan Giggs
Zklamaný kapitán britského týmu Ryan Giggs | Foto: Reuters

Londýn - Prokletí anglických fotbalistů v penaltových rozstřelech se ve čtvrtfinále olympisjkých her s Jižní Koreou přeneslo na Brity.

Britové hráli po 120 minutách s Korejci nerozhodně 1:1, a tak musely rozhodnout o vítězi střely ze značky pokutového kopu.

V páté sérii v nich jako jediný neuspěl anglický útočník Chelsea Daniel Sturirdge, který se před kopem zastavil a poslal míč do rukavic korejského gólmana.

Při penaltě selhal i Velšan Ramsey

Britové jsou tak posledním evropským týmem, který turnaj opustil. Korejci se utkají o finále s Brazílií, druhou semifinálovou dvojici vytvoří Japonci a Mexičané.

Britové potvrdili v zápase s Koreou prokletí anglických výběrů na velkých turnajích v penaltových rozstřelech.

Angličané v něm neuspěli naposledy v letošním čtvrtfinále mistrovství Evropy proti Itálii.

Ovšem ve vypadnutí Britů "nemají prsty" jen angličtí hráči. V základní hrací době neproměnil jeden ze dvou nařízených kopů pro Brity velšský záložník Arsenalu Aaron Ramsey.

Brazilci dvakrát prohrávali

To hlavní favorité na titul Brazilci v zápase s Hondurasem dvakrát prohrávali, v úvodu druhé půle však využili vyloučení soupeře, který hrál hodinu o deseti a dohrál v devíti hráčích.

Dvěma góly přispěl k výhře Brazilců 3:2 útočník Leandro, který má na kontě už čtyři trefy, o jednu méně než nejlepší střelec turnaje Senegalec Moussa Konate.

Ten se trefil i ve čtvrtém duelu, ale jeho gól tentokrát Senegalu nestačil. Africký tým vypadl po prohře 2:4 po prodloužení s Mexikem.

Naopak zcela bez potíží postoupili Japonci, kteří porazili Egypt 4:2