Pelé dostal nabídku zapálit olympijský oheň. Situaci komplikují osobnostní práva

ČTK Sport ČTK, Sport
3. 8. 2016 10:44
Legendární fotbalista by oheň rád zapálil, musí ale dodržet smlouvu se sponzory, kteří vlastní jeho osobnostní práva.
Legendární brazilský fotbalista Pelé.
Legendární brazilský fotbalista Pelé. | Foto: Reuters

Brasília - Nejslavnější brazilský fotbalista Pelé dostal nabídku zapálit v pátek v Riu de Janeiro olympijský oheň. Vyjádřit se k ní ale nejprve musejí sponzoři, kteří vlastní osobnostní práva trojnásobného mistra světa.

"Jsem Brazilec a moc rád bych to udělal. Ale mám smlouvu, kterou musím dodržet," řekl pětasedmdesátiletý Pelé v úterý televizi Globo. Dodal, že o slavnostní zapálení olympijského ohně ho požádali předseda MOV Thomas Bach a šéf brazilských olympioniků Carlos Arthur Nuzman.

Zda se ale jeden z nejlepších fotbalistů historie v pátek na stadionu Maracaná opravdu objeví v roli posledního běžce štafety s olympijskou pochodní, rozhodne podle agentury Reuters americká společnost, která vlastní Pelého marketingová práva. Jasno by mělo být ve čtvrtek.

Právě na Maracaná vstřelil Pelé v roce 1969 tisící gól v kariéře. Slavnostní ceremoniál, který tradičně patří k nejsledovanějším událostem her, tam začne v 1:00 SELČ v noci na sobotu.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy