Češi vysílají do Ria 105 olympioniků a chtějí znovu zaujmout oblečením s motivy Emila Zátopka

Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval představil národní nominaci sportovců pro nadcházející olympijské hry a také jejich nástupové kolekce.
Češi vysílají do Brazílie nejméně sportovců v historii samostatné České republiky. Je to dáno také tím, že poprvé nebude Česko reprezentovat žádný tým.
Prezident Miloš Zeman už před zahájením her avizoval, že přijme na Pražském hradě všechny sportovce. "Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se," připomněl Zeman heslo zakladatele novodobých olympijských her Pierra de Coubertina a dodal: "Výsledkem je už to, že se na olympijské hry nominovali," doplnil.
Na řadu přišlo také představení nástupové olympijské kolekce.
Češi nastoupí v barevných kloboucích, bílých kalhotách či sukních a v proužkovaném saku na stadion Maracaná při slavnostním zahájení her v Riu de Janeiro 5. srpna.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
12. 7. 2016 22:18
Podívejte se, jak dnes probíhalo schválení české olympijské výpravy do Ria de Janeira a představení nástupové kolekce.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy