Olympijský turnaj golfistek vyhrála Pak In-pe, Spilková byla 48.

20. 8. 2016 18:53
Osmadvacetiletá Pak In-pe byla po úvodním kole druhá, po druhém už soutěži kralovala. Do finále šla s náskokem dvou ran před Koovou a ještě ho zvýraznila. Celkově měla skóre -16.
Klára Spilková
Klára Spilková | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Olympijskou vítězkou v golfu je Korejka Pak In-pe, v Riu zvítězila o pět ran před světovou jedničkou Lydií Koovou z Nového Zélandu. Bronz získala Číňanka Feng Šan-šan, Klára Spilková skončila na 48. místě.

Osmadvacetiletá Pak In-pe byla po úvodním kole druhá, po druhém už soutěži kralovala. Do finále šla s náskokem dvou ran před Koovou a Američankou Gerinou Pillerovou a ještě ho zvýraznila. Celkově měla skóre -16.

Spilková zakončila první olympijskou soutěž golfistek od roku 1900 výkonem tři rány nad par. V součtu čtyř kol překročila normu brazilského hřiště o 11 úderů.

Česká golfistka dnes začínala z desáté jamky a první devítku zvládla čistě v paru. Druhou ale začala double bogey na pětiparové jamce č. 1 a na další přidala bogey. Jediné birdie dne zapsala na pětce a s olympiádou se rozloučila bogey.

Pillerová závěrečné kolo pokazila, zahrála stejně jako Spilková tři rány na par a z medailových pozic klesla až na 11. místo.