Olympijský rap. V klipu si zahráli kanoista Dostál i běžkyně Mäki

Sport Sport
16. 7. 2021 11:03
Kristiina Mäki, Josef Dostál, Jakub Tomeček či Martin Fuksa. Špičkoví čeští olympionici vystupují v klipu k tracku Stamina, v němž rapuje dvojice Paulie Garand a Rest.
Podívejte se na klip k písni Stamina | Video: ČOV

Garanda s nabídku natočení "olympijského" tracku oslovil Český olympijský výbor a populární rapper společně s kolegou Restem složili track, který by měl české sportovce, kteří právě v těchto dnech na olympiádu odlétají, do Tokia doprovázet.

"Když mě olympijský tým oslovil s tímhle projektem, byla to obrovská výzva a zároveň challange, jak to celý uchopit. Nakonec jsem od dostal volnou ruku a díky tomu vznikla tahle silná věc. Odmala miluju sport a pohyb a je čest, že takový jména jako je Martin Fuksa, Josef Dostál nebo Jakub Tomeček poslouchají naší hudbu a dají prostor, aby je do Tokia doprovázel právě rapovej "track"," napsal Garand na Instagram. 

Klip ke Stamině vypráví příběh vysloužilého sportovce, který vzpomíná na život plný sportu. A stejně tak se i rapové fráze točí především kolem sportu. 

"Paulie a Rest jsou už nyní rapové legendy. Udělali mi mega radost, jsem jejich velký fanoušek. Z natáčení mám zážitek na celý život," uvedl na webu ČOV kanoista Martin Fuksa, který v klipu hraje hlavní roli. 

"Líbí se mi, že olympijský tým se do toho umí opřít a udělat i krok k rapu. Většina sportovců z naší generace rapové songy jede. Před každým důležitým závodem poslouchám muziku, která mě nakopne. A tohle je určitě nakopávací song," dodal pro web ČOV další účinkující, trojnásobný olympijský medailista Josef Dostál. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy