Olympijské hry v Tokiu • Den 5 • 2:00

Olympiáda živě: Fotbalisté Německa končí, medailové pořadí národů vede Japonsko

Olympijské hry v Tokiu: Den 5

To nejpodstatnější z dnešního dne olympiády:

- Plavkyně Barbora Seemanová doplavala ve finále individuální dvoustovky v novém českém rekordu na 6. místě.

- Dvojskif lehkých vah ve složení Jiří Šimánek, Miroslav Vraštil slaví postup do čtvrtečního šestičlenného finále.

Markéta Vondroušová slaví postup do semifinále olympijského turnaje, stejně jako deblový pár Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.

- České basketbalisty čeká ve 14:00 druhé utkání na turnaji, a to proti favorizované Francii.

Dobrý den. Letní olympijské hry v Tokiu pokračují ve středu dalším dnem nabitým sportovními událostmi. Z českého pohledu budou v akci plavci, tenistky či čeští basketbalisté. Pojďme na to.

2:06

Veslařky Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová obsadily na dvojskifu čtvrté místo v olympijském finále B, celkově skončily v Tokiu desáté a zopakovaly výsledek z Ria de Janeiro. České reprezentantky svoji poslední jízdu v Japonsku strávily téměř celou na první pozici, ale v závěru neodolaly náporu Australanek, Francouzek a Italek.

Svěřenkyně trenéra Josefa Lukše do semifinále ostře nastoupily a všemi mezičasy na dvoukilometrové trati projely jako první. Až dvousekundový náskok po úvodní pětistovce ale zejména později vítězné Australanky Amanda Batemanová a Tara Rigneyová začaly postupně stahovat a v posledních desítkách metrů se před českou dvojici posunuly i další dvě lodě. Od vylepšení výsledku z předchozí olympiády dělilo Antošovou a Fleissnerovou 31 setin, za Australankami zaostaly o 1,48 sekundy.

Český dvojskif vybojoval ve finále nižší kategorie čtvrté místo.
Český dvojskif vybojoval ve finále nižší kategorie čtvrté místo. | Foto: Reuters
2:15

Na jaké soutěže s českou účastí se dnes těšit? Plavkyni Barboru Seemanovou čeká na dvoustovce životní finále, Markéta Vondroušová a také deblový pár Krejčíková, Siniková budou hrát o semifinále, v akci bude poprvé také slalomář Jiří Prskavec a basketbalisty čeká výběr Francie.

2:24

V Tokiu se řešil náročný program českých tenistek, na který mnohé z nich včera dojely…

2:36

První zlatou veslařskou medaili na olympijských hrách v Tokiu získaly favorizované Rumunky Ancuta Bodnarová a Simona Radisová na dvojskifu.

Favorizované Rumunky si podle očekávání dokráčely na závodě dvojskifů pro zlato.
Favorizované Rumunky si podle očekávání dokráčely na závodě dvojskifů pro zlato. | Foto: Reuters
2:47

Mužský dvojskif ovládli na olympijských hrách v Tokiu francouzští mistři Evropy Hugo Boucheron a Matthieu Androdias před Nizozemci a Číňany.

2:55

Během několika minut startuje pro české fanoušky také nesmírně zajímavá kvalifikace Trapu. První kvalifikační den nabídne i výkony dvou Čechů - hned v první skupině je Jiří Lipták, kterého čeká pět soupeřů, a olympijský vítěz z Pekingu 2008 David Kostelecký je v 5., pětičlenné skupině.

3:08

Australské veslařky ovládly na olympijských hrách čtyřku bez kormidelnice. Stejně jako na posledním MS vyhrály souboj s nizozemskou lodí. Nizozemsko bere během půlhodiny třetí medaili, zlato však ani jedno (dvě stříbra a jeden bronz).

3:20

Jiří Lipták v první sérii pokosil všechny terče a byl stoprocentně - výborně! Do akce jde nyní David Kostelecký.

3:27

Čtvrté finále v krátkém sledu na olympijské regatě: Také mužský závod čtyřky bez kormidelníka skončil v Tokiu triumfem australského veslování. Druzí byli Rumuni a třetí Italové.

Australský čtyřskif Alexander Purnell, Spencer Turrin, Jack Hargreaves a Alex Hill zvládl napínavé finále a dojel si pro zlaté medaile.
Australský čtyřskif Alexander Purnell, Spencer Turrin, Jack Hargreaves a Alex Hill zvládl napínavé finále a dojel si pro zlaté medaile. | Foto: Reuters
3:35

Už za chvíli čeká českou plavkyni nejdůležitější závod její kariéry.

3:43

Závodnice přicházejí k bazénu, česká plavkyně bude v dráze č. 2.

3:50

Barbora Seemanová bojovala jako pravá česká lvice a nakonec končí na skvělém 6. místě na kraulařské dvoustovce, navíc v novém českém rekordu. Zlato - již druhé na této olympiádě - bere v novém olympijském rekordu Australanka Ariarne Titmusová.

Ariarne Titmusová z Austrálie slaví triumf v kraulařské dvoustovce na OH 2020
Ariarne Titmusová z Austrálie slaví triumf v kraulařské dvoustovce na OH 2020 | Foto: Reuters
3:58

Nizozemská párová čtyřka Uittenbogaard, Wiersma, Wieten, Metsemakers vyhrála olympijské finále v Tokiu v historicky nejlepším čase 5:32,03. Nizozemci jsou tak dnes na olympijské regatě medailově hodně úspěšní.

4:05

Úřadující mistr světa Kristóf Milák vyhrál na olympijských hrách suverénně finále na 200 m motýlek a získal v Tokiu první plavecké zlato pro Maďarsko.

Jednadvacetiletý maďarský plavec Kristof Milak slaví premiérové olympijské zlato.
Jednadvacetiletý maďarský plavec Kristof Milak slaví premiérové olympijské zlato. | Foto: Reuters
4:09

Seemanová se ve finále pod pěti kruhy představila jako první česká plavkyně od roku 2000, kdy byl prsař Daniel Málek v Sydney pátý na stovce i dvoustovce.

V medailovém souboji na kraulařské dvoustovce opět překonala český rekord, jeho hodnotu v Tokiu posunula na 1:55,45 minuty.

Česká plavkyně Barbora Seemanová ve finále kraulařské dvoustovky na OH 2020
Česká plavkyně Barbora Seemanová ve finále kraulařské dvoustovky na OH 2020 | Foto: ČTK
4:11

David Kostelecký v prvním kole kvalifikace trapu napodobil výkon krajana Jiřího Liptáka a obou jsou zatím na děleném prvním místě - stříleli bez chyby a pokosili všech 25 terčů.

4:15

Dnešní medailové boje na olympijské regatě ukončil šestý závod. Čínské veslařky Čchen Jün-sia, Čang Ling, Lju Jang, Cchuej Siao-tchung ovládly finále párové čtyřky na OH v historicky nejrychlejším čase 6:05,13.

4:20

Dvojskif Jiří Šimánek, Miroslav Vraštil mocným finišem dojel v prvním semifinále dvojskifu lehkých vah na 3. místě a míří do šestičlenného finále!

4:25

Naše pozornost směřuje také do sektoru lukostřelkyň, kde se na své vystoupení chystá česká reprezentantka Marie Horáčková. Její soupeřkou v zápase play-off bude domácí Miki Nakamura. Uvidíme, jak závod poznamená blížící se tajfun, který komplikuje situaci v Tokiu.

4:38

Na vítězství v úvodním duelu vyřazovací části bohužel Horáčková nedosáhla, s japonskou soupeřkou padla 2:6 na sety a na letošní olympiádě končí.

Lukostřelkyně Marie Horáčková na OH 2020
Lukostřelkyně Marie Horáčková na OH 2020 | Foto: Reuters
4:40

Na tatami se v těchto minutách potí český judista David Klammert, jeho sokem v prvním kole turnaje kategorie do 90kg je Li Kochman z Izraele.

4:50

Bohužel, olympijská účast Davida Klammerta neměla dlouhého trvání, se svým izraelským soupeřem prohrál v prodloužení, tzv. zlatém čase. Soupeř zakončil duel chvatem zvaným uki-otoši ippon a utkání tak končí výsledkem 0:10. Klammert v Tokiu končí.

Judista David Klammert v 1. kole na OH 2020 proti Izraelci Li Kochmanovi.
Judista David Klammert v 1. kole na OH 2020 proti Izraelci Li Kochmanovi. | Foto: Reuters
5:05

Japonská plavkyně Jui Ohašiová vyhrála na hrách v Tokiu i druhý polohový závod. Na dvoustovce porazila Američanky Walshovou a Douglassovou.

5:20

Reprezentanti Fidži zvládli semifinále turnaje v sedmičkovém ragby proti Argentině a v 11:00 budou ve finále proti Novému Zélandu útočit na obhajobu zlata z LOH 2016.

Semifinále: Nový Zéland - Británie 29:7 (14:7), Fidži - Argentina 26:14 (12:14).

10:30 o 3. místo: Británie - Argentina,

11:00 finále: Nový Zéland - Fidži.

Ragbisté Fidži v semifinále olympijského turnaje proti Argentině.
Ragbisté Fidži v semifinále olympijského turnaje proti Argentině. | Foto: Reuters
5:28

Američanka Katie Ledecká ovládla na olympijských hrách kraulařský závod na 1500 metrů a získala v Tokiu první a celkově šesté zlato pod pěti kruhy.

5:50

Britský tým Dean, Guy, Richards, Scott vyhrál na OH kraulařskou štafetu na 4×200 m před Ruskem a Austrálií. USA jsou po čtyřech zlatech bez medaile.

6:05

Markéta Vondroušová už rozehrála svou bitvu o semifinále se Španělkou Paulou Badosaovou. Obě tenistky se dosud v kariérách potkaly jen jednou, a to letos na začátku června, kdy vyhrála Španělka. Podrobný online můžete sledovat zde:

6:19

Odstartovaly už nám také rozjíďky vodních slalomářů v kategorii C1, v ženské části se do akce dostane také česká reprezentantka Tereza Fišerová.

6:27

Boj o semifinále rozehrál už také deblový pár Karolína Siniaková, Barbora Krejčíková, v první sadě ale momentálně prohrávají s australským duem Bartyová, Sandersová 1:4…

6:32

Kvalifikace trapu pokračuje druhým kolem, David Kostelecký i Jiří Lipták už bohužel udělali po jedné chybě, v poli však zůstal už jen jediný bezchybný střelec, a tak jsou neustále ve hře o postup do finále.

Český střelec David Kostelecký během kvalifikace trapu na LOH 2020 v Tokiu.
Český střelec David Kostelecký během kvalifikace trapu na LOH 2020 v Tokiu. | Foto: Reuters
6:40

Krejčíková se Siniakovou bohužel prohrály první set se svými australskými soupeřkami 3:6, a tak budou muset duel odvracet.

6:46

Tereza Fišerová zajela v rozjížďce C1 fantastickou jízdu a držela první místo, z toho jej před chvílí sesadila Britka Franklinová, ale i tak drží česká závodnice výtečné druhé místo.

Kanoistka Tereza Fišerová na OH 2020
Kanoistka Tereza Fišerová na OH 2020 | Foto: Reuters
6:49

Markéta Vondroušová v první sadě čtvrtfinále prohrávala sice 1:3, ale pak uhrála pět gemů v řadě a vítězí 6:3. Badosaová je nyní ošetřována a podle všeho se na ní podepsaly velké horko v kombinaci s náročným programem a únavou.

Markéta Vondroušová ve čtvrtfinále OH 2020 proti Paule Badosaové
Markéta Vondroušová ve čtvrtfinále OH 2020 proti Paule Badosaové | Foto: Reuters
6:53

Markéta Vondroušová je v semifinále olympijského turnaje! Badosaová, jak jsme psali v předchozím příspěvku, nevypadala zdravotně vůbec dobře, a tak se rozhodla skrečovat. O finále si to Vondroušová rozdá s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

7:00

Právě teď odstartovala tradiční časovka silničních cyklistů, mezi 39 účastníky nechybí ani český reprezentant Michael Kukrle.

7:14

První kolo rozjížděk kategorie C1 završila Tereza Fišerová na skvělém 3. místě, postup dál by ji neměl minout. Druhé kolo se jede v 8:00.

Kanoistka Tereza Fišerová na OH 2020
Kanoistka Tereza Fišerová na OH 2020 | Foto: Reuters
7:17

V divoké vodě ale ještě zůstaneme, protože nás bude zajímat počínání Jiřího Prskavce, kterého čekají rozjížďky v silné kategorii K1. Z pole závodníků čítajícího 24 jmen jde však do akce až jako poslední.

7:22

Jeden jediný brejkbol dostaly dosud k dispozici Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková, proti australským soupeřkám jej ale na konci druhé sady využily a po vítězství 6:4 se jde stejně jako včera do supetiebreaku hraného do 10 bodů, který rozhodne o postupu.

7:25

Na úvod supertiebreaku vedly Češky 3:1, soupeřky však vyrovnaly. Momentálně je to 4:4, drama pokračuje.

7:29

Za polovinou supertiebreaku vedou Češky 7:4 a budou dvakrát podávat. Jmenovitě Katka Siniaková!

7:31

Ze stavu 8:4 Australanky vzaly Siniakové jeden servis díky další dvojchybě Češky - už druhé v supertiebreaku.

7:32

Následuje další bekhendový úder Siniakové do autu, následně pak skvělý stopvolej Bartyové a je to 8:7! Dvakrát podává Krejčíková.

7:33

Úder Bartyové jen do sítě a jsou tu první dva mečboly!

7:34

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková jdou do semifinále! Poslední úder Australanek šel úplně do autu, jazýčkem na vahách byl nakonec prachbídný výkon světové jedničky Bartyové, která v závěru utkání doslova vyhořela. Jejich soupeřkami budou zítra Rusky Kudermetovová s Vesninovou.

7:56

Jiří Prskavec napodobil kolegyni Terezu Fišerovou a už po první kvalifikační jízdě, v kategorii K1, se prakticky kvalifikoval do semifinále. V úvodních rozjížďkách skončil třetí, druhé kolo je na programu v 9:00. Teď se do akce za zhruba pět minut vracejí do vody ke druhému kolu právě ženy včetně Fišerové.

Kajakář Jiří Prskavec na OH 2020
Kajakář Jiří Prskavec na OH 2020 | Foto: Reuters
8:10

Česká plavkyně po dnešním úspěchu na dvoustovce věří, že za tři roky v Paříži zatopí protivnicím ještě o něco víc.

8:25

Český cyklistika Michael Kukrle zajel velmi slušný závod časovky, v cíli je zatím na pátém místě. Na první příčku ztrácí necelé tři minuty.

Michael Kukrle v časovce na OH 2020
Michael Kukrle v časovce na OH 2020 | Foto: Reuters
8:48

První část kvalifikace trapu je minulostí. Jiří Lipták jednou minul a před zítřejší částí se drží na vynikajícím 4. místě, David Kostelecký si vedl naprosto stejně a je 12.

Český střelec David Kostelecký v úvodní části kvalifikace trapu.
Český střelec David Kostelecký v úvodní části kvalifikace trapu. | Foto: Reuters
9:07

Češka Tereza Fišerová ve své druhé jízdě rozjížděk C1 ještě vylepšila svůj čas z první jízdy o více než tři sekundy a bez potíží míří ze 3. místa do semifinále

Kanoistka Tereza Fišerová na OH 2020
Kanoistka Tereza Fišerová na OH 2020 | Foto: Reuters
9:22

Ohlasy s Markétou Vondroušovou přímo od našeho redaktora v Tokiu.

10:00

Také kajakář Jiří Prskavec míří ve své kategorii K1 do semifinále, ve druhé jízdě už jel opatrněji s vidinou jistého postupu, a nakonec postupuje z kvalifikace ze 4. místa.

Kajakář Jiří Prskavec na OH 2020
Kajakář Jiří Prskavec na OH 2020 | Foto: Reuters
10:19

Michael Kukrle končí v časovce cyklistů na 26. místě. Olympijskou časovku vyhrál Slovinec Primož Roglič. Stříbro získal Nizozemec Tom Dumoulin, bronz Australan Rohan Dennis.

Primož Roglič  slaví triumf v časovce na OH 2020
Primož Roglič slaví triumf v časovce na OH 2020 | Foto: Reuters
10:40

Čeští plážoví volejbalisté si přeci jen pod pěti kruhy v Tokiu zahrají.

10:58

Basketbalisté USA napravili na olympijských hrách úvodní porážku s Francií a ve druhém utkání skupiny A deklasovali Írán 120:66. Obhájci světového zlata, kteří v sobotu vyzvou českou reprezentaci, zaznamenali dnes 19 úspěšných tříbodových pokusů. Nejlepším střelcem byl s 21 body rozehrávač Damian Lillard, dvojciferný počet bodů mělo dalších pět jeho spoluhráčů. Český tým čeká od 14:00 SELČ duel s Francií.

"Využili jsme naší výšky, fyzických parametrů i talentu. Pokud budeme hrát jako v tomhle zápase, máme velkou šanci, abychom splnili cíl, který jsme si před turnajem stanovili," řekl Lillard.

Američtí svěřenci Gregga Popoviche, kteří útočí na čtvrté zlato za sebou a 16. celkově, utržili proti Francii (78:84) v neděli první porážku na OH od roku 2004. Proti papírovému outsiderovi Íránu však nedopustili žádné komplikace. Smrští 13 trojek v úvodní půli se dostali do vedení o 30 bodů a navýšili ho až na konečných 54 bodů. Připsali si tak první vítězství na tokijském turnaji a celkem 139. v historii olympijských her.

Basketbalisté USA napravili na olympijském turnaji porážku s Francií a Írán bez potíží přejeli.
Basketbalisté USA napravili na olympijském turnaji porážku s Francií a Írán bez potíží přejeli. | Foto: Reuters
11:25

Ragbisté Fidži obhájili zlato z Ria! Ve finále turnaje v sedmičkovém ragby přehráli hladce favorizovaný Nový Zéland 27:12 a slaví druhé zlato v řadě, a také druhou olympijskou medaili své země vůbec. 

Bronz berou Argentinci, kteří v nervózním souboji porazili Velkou Británii 19:12. 

Ragbisté Fidži ve finále olympijského turnaje snadno přehráli Nový Zéland a obhájili svůj triumf z před pěti let z LOH 2016.
Ragbisté Fidži ve finále olympijského turnaje snadno přehráli Nový Zéland a obhájili svůj triumf z před pěti let z LOH 2016. | Foto: Reuters
11:50

Rozhovor s českým dvojskifem, který si dnes vybojoval účast v zítřejším finále.

12:10

Bohužel olympijský turnaj v tenise je zatím velkou kaňkou celých her a sportovci rozhodně nechtějí mlčet…

12:28

Medailový úspěch šermíře Alexandra Choupenitche má stále velký úspěch, nyní se podařil i remake legendární hry Prince of Persia.

13:00

Plavkyně Barbora Seemanová pár hodin po šestém místě na kraulařské dvoustovce na olympijských hrách v Tokiu nepostoupila na poloviční trati do semifinále. Časem 53,98 obsadila v rozplavbách 21. místo, k postupu mezi nejlepších šestnáct jí scházely tři desetiny. Nejrychlejší čas zaplavala díky novému olympijskému rekordu 52,13 Australanka Emma McKeonová. Do semifinále se neprobojoval ani Jan Čejka, kterému scházelo na znakařské dvoustovky 17 setin. V rozplavbách obsadil 18. místo. Kristýna Horská obsadila časem 2:25,03 na prsařské dvoustovce 19. místo a do semifinále taktéž nepostoupila.

13:55

Mezinárodní federace juda (IJF) udělila formální napomenutí německému kouči za svérázný předzápasový rituál, během něhož třásl se svou svěřenkyní a dal jí dvě facky. Nepomohlo ani to, že se Martyna Trajdosová trenéra Claudia Pusy zastala a uvedla, že je to jejich obvyklý způsob nabuzení před zápasem.

14:30

Čínský vzpěrač Š' Č'-jung vyhrál v Tokiu soutěž do 73 kg ve světovém rekordu 364 kilogramů a získal druhé olympijské zlato v kariéře. Favorizovaný trojnásobný mistr světa vylepšil své vlastní světové maximum o jeden kilogram.

15:30

První olympijský turnaj basketbalistů 3×3 ovládli Lotyši. Ve finále v Tokiu porazili 21:18 Rusko. Bronzové medaile získali Srbové. Mezi ženami triumfovaly reprezentantky USA. Ve finále na hrách v Tokiu porazily 18:15 Rusko. Bronz vybojovala Čína.

15:48

Čeští basketbalisté prohráli ve druhém utkání na OH s Francií 77:97. O přímé druhé postupové místo do čtvrtfinále se střetnou v sobotu s USA.

15:55

Fotbalisté Německa se s olympijským turnajem překvapivě rozloučili už po skupině. Obhájci stříbrných medailí z Ria de Janeiro v závěrečném třetím utkání skupiny D jen remizovali s Pobřežím slonoviny 1:1 a obsadili nepostupové třetí místo. Z první příčky prošli do vyřazovacích bojů Brazilci, kteří útočí na druhé zlato po sobě. Vypadla i Francie, z evropských týmů postoupilo do čtvrtfinále jen Španělsko.

Skupina A: JAR - Mexiko 0:3 (0:2). Branky: 18. Vega, 45. Romo, 60. Martín. Francie - Japonsko 0:4 (0:2). Branky: 27. Kubo, 34. Sakai, 70. Mijoši, 90.+1 Maeda.

1.Japonsko33007:19
2.Mexiko32018:36
3.Francie31025:113
4.JAR30033:80

Skupina B: Rumunsko - Nový Zéland 0:0. Jižní Korea - Honduras 6:0 (3:0). Branky: 12. z pen., 45.+5 a 52. z pen. Hwang Ui-čo, 19. Won Tu-če z pen., 64. Kim Čin-ja, 82. I Kang-in.

1.Jižní Korea320110:16
2.Nový Zéland31113:34
3.Rumunsko31111:44
4.Honduras31023:93

Skupina C: Španělsko - Argentina 1:1 (0:0). Branky: 66. Merino - 87. Belmonte. Austrálie - Egypt 0:2 (0:1). Branky: 44. Raján, 85. Hamdí.

1.Španělsko31202:15
2.Egypt31112:14
3.Argentina31112:34
4.Austrálie31022:33

Skupina D: Saúdská Arábie - Brazílie 1:3 (1:1). Branky: 27. Al-Amrí - 76. a 90.+3 Richarlison, 14. Cunha. Německo - Pobřeží slonoviny 1:1 (0:0). Branky: 73. Löwen - 67. vlastní Henrichs.

1.Brazílie32107:37
2.Pobřeží slonoviny31203:25
3.Německo31116:74
4.Saúdská Arábie30034:80

Čtvrtfinálové dvojice: Japonsko - Nový Zéland, Španělsko - Pobřeží slonoviny, Jižní Korea - Mexiko, Brazílie - Egypt.

16:50

Nejlepší česká golfistka současnosti Klára Spilková dnes odletěla do Tokia, aby se podruhé v kariéře představila na olympijských hrách. Cílem je vylepšit výsledek z Ria de Janeiro, kde před pěti lety obsadila 48. místo. Pomoct jí k tomu mají i speciální čakrové náramky.

"Určitě mi pomohou v tom, co si přeji," řekla Spilková novinářům. Součástí její přípravy jsou i meditace. "Už je to takový můj denní chleba. Medituji, když zrovna můžu a většinou je to moc příjemné. Naladí mě to na místní atmosféru," uvedla šestadvacetiletá golfistka.

Klára Spilková
Klára Spilková | Foto: DVTV
17:10

Zajímá vás, kdy budou zítra v akci Češi? 

2:50 veslování - finále A: Vraštil, Šimánek
2:50 sportovní střelba - trap muži: Lipták, Kostelecký
4:09 golf muži - 1. kolo: Lieser
4:50 veslování - skif muži - semifinále C/D: Fleissner
5:00 jachting - RS:X muži - 10.-12. rozjížďka: Lavický
7:00 vodní slalom - C1 ženy - semifinále: Fišerová
8:00 čtyřhra ženy - semifinále: Krejčíková, Siniaková - Kuděrmětovová, Vesninová (Rus.)
9:00 plážový volejbal: Perušič, Schweiner - Gaxiola, Rubio (Mex.)
cca v 11:00 tenis - dvouhra ženy - semifinále: Vondroušová - Svitolinová (Ukr.)
12:43 plavání - rozplavby - 100 m motýlek muži: Šefl, 13:05 200 m znak ženy: Kubová

Kompletní zítřejší program najdete zde: 

17:12

Úřadující mistryně světa a obhájkyně zlatých medailí vodní pólistky USA nečekaně podlehly na olympiádě v Tokiu 9:10 Maďarsku. Američanky pod pěti kruhy prohrály po třinácti letech.

17:33

V čele medailového pořadí her je po pátém dni Japonsko (13-4-5) před Čínou (12-6-9) a USA (11-11-9). Česko (0-1-1) je společně s Belgií 41. Rozdáno zatím bylo 95 z 339 sad medailí. Kompletní přehled najdete v naší grafice

Japonský gymnasta Daiki Hašimoto
Japonský gymnasta Daiki Hašimoto | Foto: Reuters
18:32

Ruský tenista Daniil Medveděv se na dnešní tiskovce docela rozohnil. A nebylo to (jen) kvůli nabitému programu: "Myslím, že byste ho měli vyhodit buď z celé olympiády, nebo alespoň z tenisového turnaje. Na svých rozhovorech už ho nikdy nechci vidět," prohlásil na adresu novináře, který se ho chtěl ptát na ruský doping.  

18:45

A to už je z dnešního on-line přenosu z olympijského Tokia vše. Díky za pozornost a nalaďte si nás zase po půlnoci, ve čtvrtek bude opět co sledovat a když všechno klapne, může přibýt i nějaká ta česká medaile! 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

STAN půjde do voleb v Praze samostatně, s ANO vládnout nechce

STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Předseda pražské organizace a náměstek primátora Petr Hlubuček řekl, že o tom dnes rozhodl krajský výbor hnutí. Dodal, že STAN očekává dvouciferný volební výsledek a v případě účasti na vládě v metropoli nechce spolupracovat s hnutím ANO. V posledních volbách v roce 2018 bylo hnutí STAN s TOP 09 a KDU-ČSL součástí koalice Spolu pro Prahu. Pro příští volby se už na spolupráci dohodly ODS, TOP 09 a KDU-ČSL.

Na pražském magistrátu nyní vládnou Piráti, Praha Sobě a Spojené síly (STAN, TOP 09 a KDU-ČSL). V opozici jsou ANO a ODS. "Máme za sebou spoustu odmakané práce a úspěšných projektů. TOP 09 se nakonec rozhodla jít do koalice s opoziční ODS, což samozřejmě respektujeme, my jsme vždycky byli připraveni jít i samostatně," řekl Hlubuček. Dodal, že na kandidátce se mohou objevit také odborníci a veřejně známé osobnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vinařstvím roku 2021 je Reisten z Pavlova, zvítězilo i mezi středními výrobci

Vítězem 12. ročníku soutěže Vinařství roku se stalo vinařství Reisten z Pavlova na Břeclavsku, které zároveň zvítězilo v kategorii středně velkých vinařství s produkcí od 50 000 do 250 000 litrů za rok. V kategorii malých vinařství s produkcí do 50 000 litrů ročně zvítězilo pražské vinařství Salabka, mezi velkými producenty stejně jako loni znojemský Lahofer. Výsledky soutěže dnes vyhlásili v brněnské hvězdárně zástupci Svazu vinařů na galavečeru, který byl zároveň přenášen on-line.

Kromě ocenění v hlavních kategoriích uděloval Svaz vinařů i cenu Enolog roku určenou pro znalce vín do 40 let, kterou letos získal Jakub Smrčka z Thaya vinařství.

Soutěž vyhlašuje a titul uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za podpory Vinařského fondu ČR, Jihomoravského kraje a města Brna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Camara zařídil dvěma góly Pardubicím výhru v Plzni

Hokejisté Pardubic zvítězili v předehrávce 46. kola extraligy na ledě čtvrté Plzně 4:3 v prodloužení a natáhli svoji sérii výher na sedm zápasů. Posunuli se tak na druhé místo o dva body před Hradec Králové. Indiáni si připsali šestou porážku z posledních osmi zápasů.

Předehrávka 46. kola hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. F. Přikryl (Bulíř, F. Suchý), 25. Bulíř (F. Suchý), 57. L. Kaňák (M. Lang) - 41. Camara (Robertson, R. Kousal), 46. Robertson (Cienciala, Poulíček), 51. Cienciala (Košťálek, J. Mikuš), 63. Camara. Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Komárek, Šimánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda dvou osobních aut uzavřela dočasně dálnici D6 u Kynšperka

Dálnici D6 u Kynšperka nad Ohří dnes k večeru uzavřela dočasně nehoda dvou osobních aut. Policie uvedla, že při nehodě byli dva lidé lehce zraněni. Dálnice byla kvůli vyšetřování nehody dočasně uzavřena ve směru z Karlových Varů na Cheb, informovala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová. Dálnice se znovu podle policie otevřela okolo 19:30.

Podle policie je na silnici v těchto místech souvislá vrstva sněhu. Podmínky na silnicích se v Karlovarském kraji zhoršily už odpoledne, kdy při teplotách pod nulou začalo nejprve pršet a vpodvečer se déšť změnil na sněžení. Policie ale varuje řidiče, že namrzají komunikace po celém Karlovarském kraji.

Zdroj: ČTK
Další zprávy