15. 2. 2018 7:20
Jan Kubičík do bojů o medaile nezasáhl, vypadl už v osmifinále.
Pierre Vaultier, vítěz snowboardcrossu na ZOH 2018
Pierre Vaultier, vítěz snowboardcrossu na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Pchjongčchang - Olympijské zlato ve snowboardcrossu v Pchjongčchangu obhájil Pierre Vaultier z Francie. Na druhém místě dojel Jarryd Hughes z Austrálie a třetí ve finále skončil Regino Hernández ze Španělska. Jediný český zástupce Jan Kubičík vypadl hned v osmifinále.

Úřadující mistr světa Gaultier navázal na triumf ze Soči a olympijský snowboardcross díky třicetiletému Francouzovi tak zatím stále zná pouze dva vítěze. Oba předchozí závody na hrách v Turíně a ve Vancouveru ovládl americký reprezentant Seth Wescott.

Gaultier si musel obhajobu tvrdě vybojovat, protože v semifinále se zapletl do hromadného pádu. Pětinásobný vítěz Světového poháru se však nejrychleji zvedl a nakonec obsadil třetí místo, které jako poslední zajišťovalo místo ve finále. Stříbrný medailista ze Soči Nikolaj Oljunin už takové štěstí neměl, protože se zranil a jízdu nedokončil.

Kubičík zajel v kvalifikaci 32. čas, ale ve své osmifinálové jízdě poté obsadil dvaadvacetiletý olympijský debutant z Dukly Liberec poslední páté místo. Závod žen s olympijskou vítězkou ze Soči Evou Samkovou je v Pchjongčchangu na programu v pátek.