Ledová krása. Takhle vypadají olympijská sportoviště ptačíma očima

Devátého února bude v korejském Pchjončchangu zahájeny 23. zimní olympijské hry. Sportovci z celé planety budou nálsedujících 16 dní závodit v 15 různých disciplínách o 102 sad olympijských medailí. 60 dní před startem olympiády zveřejnili pořadatelé záběry jednotlivých sportovišť, na kterých olympijská klání proběhnou. Kromě samotného Pchjončchangu, kde se bude závodit v parku Alpensia a dvou dalších samostatných sportovištích, zamíří část sportovců ještě do pobřežního města Gangneung, které pro olympiádu připravilo většinu zimních stadionů a hal.
Soutěže na zimní olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu jsou soustředěny okolo horského rezortu Alpensia a pobřežního města Gangneung. | Video: Asociated Press
 

Právě se děje

před 59 minutami

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy