Olympiáda ještě nebyla ani zahájena a už přepsala první světový rekord. V lukostřelbě

ČTK ČTK
5. 8. 2016 17:44
Korejský lukostřelec Kim U-čin se ještě před oficiálním zahájením olympijských her postaral v Riu de Janeiro o první světový rekord. V rozřazovacím kole na stadionu Sambódromo nastřílel se 72 šípy skóre 700 a o jeden bod překonal dosavadní maximum, které od londýnských her v roce 2012 držel jeho krajan Im Tong-hjon. Čtyřiadvacetiletý úřadující mistr světa a první muž světového žebříčku si suverénně nejlepším nástřelem vytvořil nejlepší výchozí pozici mezi 64 startujícími pro individuální závod, který začne vyřazovacími boji v pondělí. Zároveň pomohl ke stejnému postavení korejskému týmu, který tak půjde do sobotních bojů o medaile v soutěži družstev jako první nasazený.
Kim U-čin: první překonaný světový rekord na LOH v Riu
Kim U-čin: první překonaný světový rekord na LOH v Riu | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 32 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy