Kosteleckého naděje na medaili zhatily mraky, smolař Pellielo na zlato zase nedosáhl

David Kostelecký se pondělním čtvrtým místem postaral o zatím nejlepší výsledek české výpravy na olympiádě v Riu.
V souboji o bronz prohrál s Britem Edwardem Lingem 9:13.
Jednačtyřicetiletý Kostelecký postoupil z dvoudenní kvalifikace na olympijské střelnici jako pátý.
V šestičlenném semifinále pak trefil 13 z 15 terčů, zatímco úřadující vicemistr světa Ling o jeden méně a musel absolvovat dodatečný rozstřel o postup s Egypťanem Ahmedem Kamarem.
V duelu o bronz sice Ling minul první ránu, ale brzy si před českým reprezentantem vypracoval tříbodový náskok. Medaili si na úkor českého střelce zajistil už předposledním výstřelem.
Foto: ČTK
ČTK Reuters Sport ČTK, Reuters, Sport
8. 8. 2016 23:43
Podívejte se na fotografie z finále v trapu, které vyneslo českému střelci Davidu Kosteleckému jen těsně nepopulární !bramborové" čtvrté místo.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 36 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy