Kosteleckého naděje na medaili zhatily mraky, smolař Pellielo na zlato zase nedosáhl

David Kostelecký se pondělním čtvrtým místem postaral o zatím nejlepší výsledek české výpravy na olympiádě v Riu.
V souboji o bronz prohrál s Britem Edwardem Lingem 9:13.
Jednačtyřicetiletý Kostelecký postoupil z dvoudenní kvalifikace na olympijské střelnici jako pátý.
V šestičlenném semifinále pak trefil 13 z 15 terčů, zatímco úřadující vicemistr světa Ling o jeden méně a musel absolvovat dodatečný rozstřel o postup s Egypťanem Ahmedem Kamarem.
V duelu o bronz sice Ling minul první ránu, ale brzy si před českým reprezentantem vypracoval tříbodový náskok. Medaili si na úkor českého střelce zajistil už předposledním výstřelem.
Foto: ČTK
ČTK Reuters Sport ČTK, Reuters, Sport
8. 8. 2016 23:43
Podívejte se na fotografie z finále v trapu, které vyneslo českému střelci Davidu Kosteleckému jen těsně nepopulární !bramborové" čtvrté místo.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy