Nová Hejnová i výškařská naděje. Takhle vypadá česká atletická budoucnost

Vycházející české atletické hvězdy se chystají na blížící se mistrovství Evropy. Budou na něm bojovat i o olympiádu.
Tak třeba osmnáctiletá výškařka Michaela Hrubá se kromě nadcházejícího mistrovství Evropy představí i na olympiádě v Rio de Janeiru.
Tereza Vokálová a Nikola Bendová, to jsou ty dvě dívky uprostřed, sice olympiádu jistou ještě nemají (což se na šampionátu může změnit), i tak už ale stihly zaujmout.
Čerstvě plnoletá Vokálová (uprostřed) na nedávném mistrovství republiky vyhrála závod na 400 metrů překážek a po MS 2018 si ji převezme jako trenérka současná šampionka na této trati Zuzana Hejnová.
Nikola Bendová je zase českou nadějí ve sprintu, která láme jeden juniorský rekord za druhým.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport, Milan Kammermayer
27. 6. 2016 13:50
V nizozemském Amsterdamu se 6. až 10. července uskuteční mistrovství Evropy v atletice. Zúčastní se ho i několik vycházejících českých hvězd, včetně překážkářky Terezy Vokálové, výškařky Michaely Hrubé či běžce na střední tratě Filipa Sasínka.

Praha - Červená v kombinaci s modrou je dominantní na dresech českých atletů pro olympijské hry do Ria. Reprezentanti včetně tří olympioniků je dnes představili v zahradách Strahovského nádvoří v Praze. Představené oblečení mohou atleti používat pouze na stadionu při svých soutěžích, v ostatních případech je obleče sponzor Českého olympijského výboru.

Do role modelů se převtělili 190 centimetrů vysoká výškařka Michaela Hrubá, ale třeba také další olympionici jako koulař Tomáš Staněk a tyčkař Jan Kudlička, který se minulý týden při Pražské tyčce blýskl českým rekordem 583 cm. Společně s nimi si reprezentační dresy oblékly také mladé naděje: mílař Filip Sasínek, překážkářka Tereza Vokálová a sprinterka Nikola Bendová.

Dresy jsou z moderního funkčního materiálu a v provedení tílek mají modrá ramínka. Na boku mají dresy i modré elastické kalhoty bílé tečky. Pro příznivce jsou připraveny varianty trik se sloganem Fanoušek je součást týmu místo olympijského loga.

Zatímco dresy atletů jsou decentní, oficiální olympijské oblečení má naopak evokovat brazilský karneval, a je proto daleko barevnější. Na všech kouscích ho zdobí kresba běžce Emila Zátopka.

 

Právě se děje

Další zprávy