Nigérie bere z olympijského fotbalového turnaje bronz

20. 8. 2016 20:05
V dnešním utkání o třetí místo v Belo Horizonte porazili Nigérijci 3:2 Honduras. Ve finále proti sobě od 22:30 nastoupí domácí Brazílie s Německem.
Fotbalisté Nigérie na olympiádě v Riu 2016
Fotbalisté Nigérie na olympiádě v Riu 2016 | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Fotbalisté Nigérie získali na olympijských hráchRiu de Janeiro bronzové medaile. V dnešním utkání o třetí místo v Belo Horizonte porazili 3:2 Honduras. Ve finále proti sobě od 22:30 nastoupí domácí Brazílie s Německem.

Na výhře Nigérie se dvěma góly podílel Umar Sadiq, který se prosadil v 34. a v 56. minutě, kdy po gólu Amina Umara zvýšil na 3:0. Honduras dokázal zápas zdramatizovat, když v 71. minutě snížil Anthony Lozano a čtyři minuty před koncem Marcelo Pereira. Na vyrovnání už ale síly nenašel.

Nigérie tak zkompletovala olympijskou sadu medailí z fotbalového turnaje, když v roce 1996 získala zlato a v roce 2008 stříbro. Honduras naopak při čtvrté účasti na hrách na premiérovou medaili nedosáhl, čtvrté místo je však jeho nejlepším výsledkem.