Neymar a spol. hrají o finále. A jejich zápas píská Královec

Luděk Mádl Luděk Mádl
7. 8. 2012 15:35
Na Euru zdvihal Královec tabuli s čísly střídajících, teď rozhoduje semifinále
Pavel Královec bude na Old Trafford řídit semifinále olympijského turnaje
Pavel Královec bude na Old Trafford řídit semifinále olympijského turnaje | Foto: Eduard Erben

Londýn - "Lvíčatům" trenéra Jakuba Dovalila sice na loňském ME fotbalistů do 21 let postup na olympijský turnaj utekl, přesto se česká vlaječka objeví dokonce v semifiále soutěže, který se nyní hraje pod vlajkou s pěti kruhy.

Pavel Královec s asistenty Martinem Wilczekem a Antonínem Kordulou bude dnes večer (20.45) řídit boj o finále mezi Neymarovou Brazílií a týmem Korejské republiky, přemožitelem celku domácí Velké Británie.

Žádný český sudí v pozici hlavního arbitra léta tak důležitý mač neřídil, naposledy Václav Krondl na Euru 1996. Evžen Amler pak s praporkem působil na MS 2002. A Pavel Královec se dostal i na letošní Euro, kde působil v roli čtvrtého rozhodčího.

Čeští sudí dostávají šanci díky Damkové

Cedule s čísly střídajících hráčů se nad jeho hlavou ocitala v zápasech Francie-Anglie a Itálie–Chorvatsko.

Působení Pavla Královce na Euru i OH má stoprocentně úzkou souvislost s tím, že se Dagmar Damková stala členkou komise rozhodčích UEFA. Sama Damková před  čtyřmi lety na OH v Pekingu pískala finále fotbalového turnaje žen.

Čeští sudí se v poslední době objevují i v předkolech Ligy mistrů. Například Miroslav Zelinka před týdnem řídil utkání Celtic Glasgow - HJK Helsinky, pomáhali mu asistenti Pelikán a Marek, čtvrtým sudím byl Matějek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Dálnici D11 zablokoval ve směru na Hradec Králové kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 je ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. U Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stojí napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, předpoklad obnovení provozu zatím není znám, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Dálnici D11 zablokoval na 64. kilometru kamion, který dostal smyk, zůstal stát napříč vozovkou. Situaci navíc komplikuje cisterna, která zůstala stát na krajnici a brání kamionu v manévrování.

Policisté zjišťují, jestli bude třeba ke zprovoznění dálnice nutné použít odtahovou techniku, nebo se situaci podaří vyřešit jinak, uvedla Pižlová krátce po 20:30. Odhad znovuzprovoznění dálnice proto nelze určit. Směr na Prahu jezdí normálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy