Jak zastavit Ledeckou? Němky dumají, kterak vyzrát na Češku. Kvalifikace i závod se pojedou v sobotu

ČTK ČTK
21. 2. 2018 11:52
Soupeřky v paralelním obřím slalomu obdivují českou hvězdu, nic jí ale nehodlají nechat zadarmo.
Ester Ledecká se zlatou medailí ze super-G na ZOH 2018
Ester Ledecká se zlatou medailí ze super-G na ZOH 2018 | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Pchjongčchang - Ester Ledecká pojede kvalifikaci i závod paralelního obřího slalomu na snowboardu na olympijských hrách v Pchjongčchangu v sobotu. Kvalifikace se měla původně uskutečnit už ve čtvrtek, ale organizátoři ji kvůli horší předpovědi počasí přeložili. Závod tak bude mít jednodenní formát jako na Světových pohárech či mistrovství světa.

Kvalifikace se podle nového programu uskuteční v sobotu 24. února od 1:00 SEČ. Šestnáct jezdkyň z 31 přihlášených postoupí do vyřazovacích jízd, které jsou v plánu od 5:30.

Dvaadvacetiletá Ledecká bude na korejských hrách útočit na druhou zlatou medaili. Poprvé se stala olympijskou vítězkou v sobotu, kdy překvapila triumfem v lyžařském superobřím slalomu.

V paralelním obřím slalomu na snowboardu je naopak největší favoritkou. V sezoně Ledecká vyhrála pět ze šesti závodů Světového poháru v této disciplíně a z loňska je úřadující mistryní světa i vítězkou seriálu.

Ledecká tak bude mít o dva dny více času, aby se přeorientovala z lyží na snowboard. "Nejspíše si jeden z těch dvou dnů dopřeje volnější a jeden bude tréninkový," řekl manažer Ledecké Viktor Valta.

Po sobotní výhře v super-G měla v neděli den volno a na prkně jezdí od pondělí. Ve středu absolvovala rutinní den. Dopoledne jezdila na prkně v oficiálním části i na tréninkovém svahu a večer měla rozbor na videu.

Z pohledu lyžařských závodů je škoda, že k přeložení došlo až večer před kvalifikací. Ledecká teoreticky mohla nastoupit na olympiádě i do středečního sjezdu, v kterém dosáhla ve Světovém poháru na lepší umístění než v super-G.

"Asi to tak mělo být, ale je to samozřejmě škoda. I takhle by to měla natěsno. Povedlo se super-G. Kdyby se nepovedlo, vadilo by to víc," reagoval na změnu programu Tomáš Bank, sjezdařský trenér Ledecké.

Vše k olympijským hrám v aplikaci Facebook Messenger

Facebook Messenger

Objednejte si zasílání zpráv přes aplikaci Facebook Messenger. Přihlaste se přes svůj účet na Facebooku, klikněte na tlačítko "Začněte" a vyberte si zpravodajství podle vaší preference.

Dva dny navíc budou mít i soupeřky Ledecké na snowboardu, aby vymyslely, jak české hvězdě zabránit v cestě za druhým zlatem. Německé reprezentantky tvrdí, že není neporazitelná, ale shodují se, že to bude hodně těžké. Vždyť Ledecká vyhrála 33 z 34 posledních duelů v paralelním obřím slalomu, ať už to bylo ve Světovém poháru nebo na mistrovství světa.

Jedinou výjimkou bylo na konci ledna čtvrtfinále v bulharském Bansku, kde Ledecká upadla. Němka Ramona Hofmeisterová je díky tomu jediná, kdo se od prosince 2016 může pochlubit tím, že nad ní vyhrála v přímém souboji.

"Byl to úžasný pocit. Aspoň vím, že není neporazitelná," řekla jednadvacetiletá německá jednička. Při absenci Ledecké vyhrála obří slalom ve slovinské Rogle a po hrách ji může ve dvou zbývajících závodech ještě připravit o celkové vítězství.

Třetí je v hodnocení Světového poháru další Němka Selina Jörgová, ta ale v zaváhání Ledecké příliš nevěří. "Ona jen opravdu výjimečně dělá chyby. Můžeme bojovat jen o místa za ní," řekla Jörgová, která vůbec nešetřila slovy obdivu na adresu české soupeřky. "Můžeme se od ní hodně naučit. Psychicky je silnější a také si za všech okolností udržuje odstup od ostatních," řekla Jörgová.

I Hofmeisterová prý má před Ledeckou respekt. "Má výjimečný talent, což dokázala i na lyžích. Na něco tak bláznivého já nemohu ani pomyslet. Ale na start půjdu s tím, že jí další zlato nedám zadarmo," slíbila největší soupeřka.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Policie obvinila tři lidi z podvodu se škodou přes miliardu korun. Podle kriminalistů nabízeli investice na světových burzách, Poškozených je 2060.

Zdroj: ČTK
Další zprávy