Největší olympijské příběhy: Dojemná spolupráce vytrvalkyň, medailista z YouTube i loučení králů

Vytrvalkyně Američanka Abbey D'Agostinová a Nikki Hamblinová se postaraly o největší příběh olympiády.
Začneme v bazénu, kde se toho událo opravdu hodně. Zaprvé tu zaujala nepálská plavkyně Gaurika Singhová, ve 13 letech vůbec nejmladší olympionička v Riu. V rozplavbě na 100 metrů znak porazila jen dvě soupeřky, ale důležitý je její příběh. Loni v Nepálu totiž přežila ničivé zemětřesení, které připravilo o život devět tisíc lidí.
V bazénu se také přepisovala historie. Američan Michael Phelps přidal do sbírky dalších pět zlatých medailí. Dohromady jich má na kontě 23 a zdá se, že tentokrát už je to opravdu definitivní počet. Rio prý opravdu bylo jeho posledním olympijským vystoupením.
Spojené státy americké ale mají jeho zdatnou pokračovatelku. Plavkyně Katie Ledecká, jejíž dědeček utekl do Ameriky z Československa, už v 19 letech vylovila z bazénu čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili. S takovým tempem může Phelpse jednou napodobit.
Ne všechno kolem plaveckých závodů v Riu bylo pozitivní. Ruska Julija Jefimovová si u arbitráže vydupala "povolenku" na olympijské hry až na poslední chvíli. Nakonec se mohla radovat ze stříbra. Kvůli své dopingové minulosti si to ale pořádně schytala od soupeřek i fanoušků, kteří na ni bučeli. Ostatní závodnice ji pod pěti kruhy viděly nerady a před novináři si naplno rýpla i vítězka Lilly Kingová.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 8. 2016 6:00
Podívejte se na výběr největších sportovních příběhů uplynulých olympijských her v Riu de Janeiro.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Patnáctiletá Bartůňková si turnaj v Istanbulu nezahraje

Nikola Bartůňková skončila při své premiéře v kvalifikaci turnaje WTA před branami hlavní soutěže. Na antuce v Istanbulu patnáctiletá Češka v kvalifikačním finále podlehla po dlouhém boji 4:6, 7:5, 3:6 Rusce Anastasii Gasanovové, 181. hráčce žebříčku a přemožitelce Karolíny Plíškové z lednového turnaje v Abú Zabí.

Zdroj: Sport
Další zprávy