14. 2. 2018 9:05
Lukáš Daněk byl diskvalifikován kvůli nepřiměřené délce lyží, Ondřej Pažout je po skoku 22, Miroslav Dvořák 28. a Tomáš Portyk 29.
Sdruženář Ondřej Pažout na ZOH 2018
Sdruženář Ondřej Pažout na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Pchjongčchang - Nejlepším z českých sdruženářů je po skokanské části olympijského závodu na středním můstku Ondřej Pažout na 22. místě. Miroslavu Dvořákovi před běžeckou částí patří 28. příčka, Tomáš Portyk je hned za ním. Lukáš Daněk byl kvůli délce lyží diskvalifikován.

Úřadující juniorský mistr světa Pažout v Pchjongčchangu skočil 97,5 metru a na desetikilometrovou trať vyběhne se ztrátou dvou minut a 19 sekund na vedoucího Franze-Josefa Rehrla Rakouska. Dvořák (95,5 m) a Portyk (89,5) budou o dalších dvacet sekund zpět.

Rehrl předvedl výkonem 112 metrů nejdelší skok dne a vede před Jarlem Magnusem Riiberem z Norska a stříbrným medailistou ze Soči a vedoucím mužem Světového poháru Akitem Watabem z Japonska. Obhájce zlata Eric Frenzel z Německa je se ztrátou 36 sekund pátý.

Úvodní závod v severské kombinaci stejně jako i ostatní sporty poznamenal silný vítr a start musel být o půl hodiny odložen. Několik přestávek si podmínky vynutily i v průběhu závodu a o patnáct minut na 10:00 SEČ byl posunut i start běžecké části.