Národním tým se poprvé sešel před olympiádou. Jandač měl k dispozici jen borce z KHL

Josef Jandač
V pražské Tipsport aréně se v pondělí sešlo jádro českého týmu pro nadcházející olympijské hry.
Trenéři Josef Jandač a Jaroslav Špaček na tréninku uvítali 11 hráčů z Kontinentální ligy. Ta už má na rozdíl od české extraligy olympijskou pauzu.
Do braky se postavili Dominik Furch
A zatrénoval si i Pavel Francouz (na snímku s Janem Kovářem)
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport, Milan Kammermayer
29. 1. 2018 14:45
Podívejte se na fotogalerii z prvního tréninku české hokejové reprezentace před olympiádou v Pchjongčchangu.

Praha - Česká hokejová reprezentace dnes v Praze zahájila přípravu na olympijské hry v Pchjongčchangu. Pod vedením trenéra Josefa Jandače a jeho asistentů na ledě bruslilo jedenáct hráčů působících v Kontinentální lize, další členové kádru se budou připojovat postupně. V kompletním složení bude tým trénovat až přímo v Koreji, reprezentanti z extraligových mužstev totiž budou hrát ještě 6. února, kdy první část mužstva odletí do Soulu.

"První trénink byl jen na rozježdění, protože plno kluků nebylo dlouho na ledě. Například Tomáš Kudrátek skončil již 20. ledna," řekl Jandač novinářům. "Podobné to bude i v dalších dnech. Postupně budeme tréninky malinko zkracovat, přidávat na intenzitě. Systémovým věcem se zatím věnovat nebudeme, protože tady máme jen pár kluků. Počkáme, až nás doplní další," uvedl reprezentační kouč.

Na prvním tréninku měl k dispozici brankáře Pavla Francouze a Dominika Furcha, obránce Adama Poláška, Vojtěcha Mozíka, Ondřeje Vitáska, Tomáše Kundrátka a Jakuba Nakládala a útočníky Jana Kováře, Romana Horáka, Jiřího Sekáče a Lukáše Radila. "Ve čtvrtek se připojí kluci z Chabarovsku Kolář, Jordán, Zohorna a v neděli poté Červenka, Birner a Kubalík ze Švýcarska," dodal Jandač.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy