Národním tým se poprvé sešel před olympiádou. Jandač měl k dispozici jen borce z KHL

Josef Jandač
V pražské Tipsport aréně se v pondělí sešlo jádro českého týmu pro nadcházející olympijské hry.
Trenéři Josef Jandač a Jaroslav Špaček na tréninku uvítali 11 hráčů z Kontinentální ligy. Ta už má na rozdíl od české extraligy olympijskou pauzu.
Do braky se postavili Dominik Furch
A zatrénoval si i Pavel Francouz (na snímku s Janem Kovářem)
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport, Milan Kammermayer
29. 1. 2018 14:45
Podívejte se na fotogalerii z prvního tréninku české hokejové reprezentace před olympiádou v Pchjongčchangu.

Praha - Česká hokejová reprezentace dnes v Praze zahájila přípravu na olympijské hry v Pchjongčchangu. Pod vedením trenéra Josefa Jandače a jeho asistentů na ledě bruslilo jedenáct hráčů působících v Kontinentální lize, další členové kádru se budou připojovat postupně. V kompletním složení bude tým trénovat až přímo v Koreji, reprezentanti z extraligových mužstev totiž budou hrát ještě 6. února, kdy první část mužstva odletí do Soulu.

"První trénink byl jen na rozježdění, protože plno kluků nebylo dlouho na ledě. Například Tomáš Kudrátek skončil již 20. ledna," řekl Jandač novinářům. "Podobné to bude i v dalších dnech. Postupně budeme tréninky malinko zkracovat, přidávat na intenzitě. Systémovým věcem se zatím věnovat nebudeme, protože tady máme jen pár kluků. Počkáme, až nás doplní další," uvedl reprezentační kouč.

Na prvním tréninku měl k dispozici brankáře Pavla Francouze a Dominika Furcha, obránce Adama Poláška, Vojtěcha Mozíka, Ondřeje Vitáska, Tomáše Kundrátka a Jakuba Nakládala a útočníky Jana Kováře, Romana Horáka, Jiřího Sekáče a Lukáše Radila. "Ve čtvrtek se připojí kluci z Chabarovsku Kolář, Jordán, Zohorna a v neděli poté Červenka, Birner a Kubalík ze Švýcarska," dodal Jandač.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
Další zprávy