Nadal nebude v Londýně obhajovat olympijské zlato

ČTK Sport ČTK, Sport
19. 7. 2012 17:15
Španělský tenista Rafael Nadal kvůli zdravotním problémům přijde o olympijské hry.
Rafael Nadal nebude kvůli zranění obhajovat olympijské zlato z Pekingu.
Rafael Nadal nebude kvůli zranění obhajovat olympijské zlato z Pekingu. | Foto: Reuters

Praha - Španělský tenista Rafael Nadal se nezúčastní olympijských her v Londýně 2012. Obhájce zlaté medaile oznámil, že se necítí být v dobré kondici.

Třetí hráč světa se od Wimbledonu, kde ho ve druhém kole překvapivě vyřadil Čech Lukáš Rosol, potýkal se zánětem v koleně. Zrušil kvůli tomu i plánovanou exhibici s Novakem Djokovičem.

"Nejsem schopen v Londýně hrát, a proto neodjedu se španělskou výpravou, jak jsem plánoval," uvedl v oficiálním prohlášení Nadal, který měl být španělským vlajkonošem.

Také proto je velmi zklamaný. "Dnešek je jedním z nejsmutnějších dnů mé kariéry. Být vlajkonošem na zahajovacím ceremoniálu her v Londýně by byl zřejmě jeden z nejúžasnějších momentů, takže si umíte představit, jak těžké to bylo rozhodnutí," svěřil se šestadvacetiletý tenista, bývalá světová jednička.

Do poslední chvíle se snažil zotavit a dostat se zpět do formy, ale závod s časem prohrál.

"Musím myslet na své kolegy a nechat hrát někoho, kdo je lépe připravený," dodal jedenáctinásobný grandslamový šampion.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 56 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy