Na oběd není čas. Ledecká pilně trénuje na snowboardu, místo jídla jezdí na rotopedu

ČTK ČTK
20. 2. 2018 9:47
Ester Ledecká se po triumfu v super-G už připravuje na čtvrteční kvalifikaci snowboardového paralelního obřího slalomu.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Pchjongčchang - Dva dny tréninku na snowboardu už má za sebou Ester Ledecká. Šokující vítězka superobřího slalomu na lyžích se na olympiádě připravuje na paralelní obří slalom, v němž je favoritkou na další zlatou medaili.

Dvaadvacetiletá Ledecká měla v neděli po triumfu v super-G volno a od pondělí si zvyká na snowboard. Dnes jezdila čtyři hodiny - hodinu se rozjížděla, hodinu strávila se soupeřkami volným ježděním po závodní sjezdovce a dvě hodiny byla na tréninkovém svahu.

"Vyzkoušela jsem si sjezdovku. Pracujeme na přehození z lyží na snowboard. Včera to ještě nebylo ono, ale dneska už Justin (trenér Reiter) chválil a vypadá to dobře," citoval Ledeckou po dnešním ježdění a obědě s týmem její manažer Viktor Valta.

"Krok za krokem se zlepšuje," řekl její americký kouč a celkově Ledeckou chválil. "Jak jsem říkal, měla dobré jízdy, držela si balanc, byla atletičtější a hodně nám pomáhají jízdy na závodním kopci," doplnil Reiter.

Ledecká jezdila ve Phoenix Parku s číslem jedna coby vedoucí žena hodnocení paralelních disciplín Světového poháru. A z kopce odjížděla s dobrou náladu. "To je nejdůležitější, užili jsme si na svahu srandu a úsměvy," řekl Reiter.

Dobré rozpoložení zlepšuje i to, že záda, která ji trápila večer a ráno před zlatým superobřím slalomem, jsou v pořádku. "Jsme v situaci, kdy děláme, na co jsme zvyklí. Je to pryč a nemělo by se to vrátit," doufal fyzioterapeut Jakub Marek.

Ledecká si jako obvykle v přípravě přidává. Zatímco většina snowboardistek usedla po ježdění k obědu, česká závodnice si sedla na rotoped a teprve potom ke stolu. Odpoledne ještě cvičí na pokoji na podložce s vlastní vahou, na míčích i s natahovacími gumami.

Před sebou má ještě jeden den tréninku. Kvalifikace paralelního obřího slalomu je na programu ve čtvrtek 22. února a vyřazovací jízdy o dva dny později.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 57 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy