Muž proti muži, dobro proti zlu. Gatlinovi ke zlatu nestačil ani raketový start

Podívejte se na nejlepší fotografie ze sprinterského stometrového závodu mužů na olympijských hrách v Rio de Janeiru.
Na stadionu Botafogo se ve 2 hodiny ráno středoevropského letního času rozhořely semifinálové boje na nejkratší sprinterské strometrové trati. Ze tří běhů postoupil přímo první dva a další dva na čas. Před půl čtvrtou se pak na modrém tartanu sprinteři představili ve velkém finále.
První semifinále ovládl Jimmy Vicaut, společně s ním šel do finále Ben Youssef Meite z Pobřeží Slonoviny.
Z druhého běhu pak naprosto suverénně pohlídali postup Usain Bolt a Andre De Grasse.
Bolt dokonce zaběhl svůj nejlepší čas sezony: 9,86 sekundy.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
15. 8. 2016 4:33
Podívejte se na nejlepší fotografie ze sprinterského stometrového závodu mužů na olympijských hrách v Rio de Janeiru.
 

Právě se děje

před 46 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy