Překvapivým vítězem maratonu se stal Uganďan Kiprotich

Sport Sport
12. 8. 2012 14:15
Vítězem závěrečné atletické soutěže na olympijských hrách v Londýně - maratonu mužů - se překvapivě stal Uganďan Stephen Kiprotich.
Vítěz maratonu na olympijských hrách v Londýně Stephen Kiprotich z Ugandy
Vítěz maratonu na olympijských hrách v Londýně Stephen Kiprotich z Ugandy | Foto: Reuters

Londýn - Vítězem závěrečné atletické soutěže na olympijských hrách v Londýně - maratonu mužů - se překvapivě stal Uganďan Stephen Kiprotich.

Získal tak teprve druhou zlatou medaili pro Ugandu v olympijské historii.

O svém triumfu rozhodl třiadvacetiletý atlet pět kilometrů před cílem, když uprchl ostatním medailistům - Keňanům Abelu Kiruiovi a Wilsonu Kipsang Kiprotichovi. 

Stephen Kiprotich vyhrál v čase 2:08:01, dvojnásobný mistr světa Kirui za ním zaostal o 26 sekund, vítěz dubnového Londýnského maratonu Kipsang doběhl o další minutu později.

Oba Keňané tak uctili památku obhájce titulu z Pekingu Sammuela Wanjirua, který vloni za nevyjasněných okolností zemřel po pádu z balkonu.

Jediný český zástupce v závodě Jan Kreisinger skončil v čase 2:25:03 na 67. místě.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy